LAJMI I FUNDIT:

Artan Muhaxhiri

114 Artikuj

Koordinatori për dialog, “pa mandat” për të negociuar në emër të Kosovës

Koordinatori për dialog, “pa mandat” për të negociuar në emër të Kosovës

Kosovë
Drejt dialogut ‘pa krye’ apo marrëveshjes së paqes?

Drejt dialogut ‘pa krye’ apo marrëveshjes së paqes?

Kosovë
‘Rigjenerimi’ i diplomacisë

‘Rigjenerimi’ i diplomacisë

Kosovë
Analistët: Qeveria teknike me afat të caktuar, zgjidhja më e mirë e momentit

Analistët: Qeveria teknike me afat të caktuar, zgjidhja më e mirë e momentit

Kosovë
Muhaxhiri: Pa kompromis të madh, Kurti nuk do të mund të arrijë marrëveshje me LDK-në

Muhaxhiri: Pa kompromis të madh, Kurti nuk do të mund të arrijë marrëveshje me LDK-në

Politikë
Shtimi i numrit të ministrive, një opsion shtesë për koalicion

Shtimi i numrit të ministrive, një opsion shtesë për koalicion

Kosovë
Koalicion qeverisës ose zgjedhje të reja

Koalicion qeverisës ose zgjedhje të reja

Kosovë
DW: Koalicioni Vetëvendosje-LDK, sa afër po aq larg

DW: Koalicioni Vetëvendosje-LDK, sa afër po aq larg

Kosovë
Kandidati konsensual për president të ardhshëm të Kosovës, a është kjo zgjidhja?

Kandidati konsensual për president të ardhshëm të Kosovës, a është kjo zgjidhja?

Kosovë
Thellohen mëdyshjet e Kosovës për INTERPOL

Thellohen mëdyshjet e Kosovës për INTERPOL

Kosovë
Legjislatura e gjashtë e Kuvendit, më e dobëta deri më tani

Legjislatura e gjashtë e Kuvendit, më e dobëta deri më tani

Politikë
Heqja e taksës dhe dialogu, sfidat e qeverisë së ardhshme

Heqja e taksës dhe dialogu, sfidat e qeverisë së ardhshme

Kosovë
Partitë kanë nisur vrapin për koalicione parazgjedhore

Partitë kanë nisur vrapin për koalicione parazgjedhore

Politikë
Analistët: Rikthimi në zyrën e kryeministrit, nuk i bën nderë Haradinajt

Analistët: Rikthimi në zyrën e kryeministrit, nuk i bën nderë Haradinajt

Kosovë
Këto janë dy opsionet politike e kushtetuese pas dorëheqjes së Haradinajt

Këto janë dy opsionet politike e kushtetuese pas dorëheqjes së Haradinajt

Kosovë
Thaçi e Haradinaj vazhdojnë betejën politike për liderizëm në dialog

Thaçi e Haradinaj vazhdojnë betejën politike për liderizëm në dialog

Kosovë
Përpjekje për koordinim para takimit në Paris

Përpjekje për koordinim para takimit në Paris

Kosovë
Analistët i quajnë populiste deklaratat e Thaçit për bashkim kombëtar

Analistët i quajnë populiste deklaratat e Thaçit për bashkim kombëtar

Kosovë
Përpjekjet e Gjermanisë dhe Francës për ta vënë në binarë dialogun Kosovë-Serbi

Përpjekjet e Gjermanisë dhe Francës për ta vënë në binarë dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
Besimi i luhatur në Bashkimin Evropian

Besimi i luhatur në Bashkimin Evropian

Kosovë
Deklarata e Veselit ndaj Haradinajt, për konsum politik, apo distancim nga Kryeministri që të mos shënjohet nga ndërkombëtarët?

Deklarata e Veselit ndaj Haradinajt, për konsum politik, apo distancim nga Kryeministri që të mos shënjohet nga ndërkombëtarët?

Kosovë
Taksa nuk po e godet veç Serbinë, po e përçan edhe koalicionin PAN

Taksa nuk po e godet veç Serbinë, po e përçan edhe koalicionin PAN

Politikë
Analistët: Përplasjet mes Thaçit e Haradinajt po krijojnë çarje të parikuperueshme

Analistët: Përplasjet mes Thaçit e Haradinajt po krijojnë çarje të parikuperueshme

Kosovë
Rikonfigurimi i Qeverisë shihet si opsion i mundshëm

Rikonfigurimi i Qeverisë shihet si opsion i mundshëm

Kosovë