LAJMI I FUNDIT:

Artan Muhaxhiri

114 Artikuj

Janjiq: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

Janjiq: Edhe nëse krijohet Asociacioni, Serbia nuk do ta njohë Kosovën

Kosovë
A do të arrihet dakordim mes Kosovës dhe Serbisë për targat dhe letërnjoftimet deri më 1 shtator – flasin analistët

A do të arrihet dakordim mes Kosovës dhe Serbisë për targat dhe letërnjoftimet deri më 1 shtator – flasin analistët

Elfije Boletini
Analistët tregojnë arsyet e “ftohjes” së SHBA-së me Kurtin

Analistët tregojnë arsyet e “ftohjes” së SHBA-së me Kurtin

Kosovë
​Dështimi i marrëveshjes për targat, kërkohet takim Kurti-Vuçiq

​Dështimi i marrëveshjes për targat, kërkohet takim Kurti-Vuçiq

Kosovë
Me opozitën kosovare Rama takime në Tiranë, me Kurtin jashtë shtetit – njohës të zhvillimeve politike mendojnë se ka një prapavijë

Me opozitën kosovare Rama takime në Tiranë, me Kurtin jashtë shtetit – njohës të zhvillimeve politike mendojnë se ka një prapavijë

Politikë
Bojkoti i Listës Serbe si shantazh ndaj institucioneve të Kosovës për Asociacionin

Bojkoti i Listës Serbe si shantazh ndaj institucioneve të Kosovës për Asociacionin

Kosovë
Nuk e përmendi UÇK-në në 22 vjetorin e Betejës së Koshares, reagime të shumta në adresë të presidentes Osmani

Nuk e përmendi UÇK-në në 22 vjetorin e Betejës së Koshares, reagime të shumta në adresë të presidentes Osmani

Elfije Boletini
Urgjenca për formimin e institucioneve të reja

Urgjenca për formimin e institucioneve të reja

Kosovë
Vonesa në krijimin e institucioneve do të shkaktonte krizë politike

Vonesa në krijimin e institucioneve do të shkaktonte krizë politike

Elfije Boletini
Orientimet ideologjike të partive bien ndesh me përbërjet e listave zgjedhore

Orientimet ideologjike të partive bien ndesh me përbërjet e listave zgjedhore

Kosovë
Muhaxhiri flet për koalicionet e mundshme: Situata aktuale politike është më e komplikuara që prej vitit 1999

Muhaxhiri flet për koalicionet e mundshme: Situata aktuale politike është më e komplikuara që prej vitit 1999

Elfije Boletini
Përveç LVV-së, partive të tjera “nuk iu konvenojnë zgjedhjet”

Përveç LVV-së, partive të tjera “nuk iu konvenojnë zgjedhjet”

Kosovë
Përplasje e re, mospajtime të vazhdueshme

Përplasje e re, mospajtime të vazhdueshme

Kosovë
Analistët parashikojnë rënien e Qeverisë Hoti, shkak mungesa e numrave në Kuvend dhe mospajtimet brenda koalicionit

Analistët parashikojnë rënien e Qeverisë Hoti, shkak mungesa e numrave në Kuvend dhe mospajtimet brenda koalicionit

Elfije Boletini
PDK më afër përfshirjes në Qeverinë Hoti, kusht pozita e Presidentit

PDK më afër përfshirjes në Qeverinë Hoti, kusht pozita e Presidentit

Elfije Boletini
Thirrjet e ‘pasinqerta’ për unitet politik

Thirrjet e ‘pasinqerta’ për unitet politik

Kosovë
Hoti me shkarkimet e fundit ndoqi praktikat e ish-kryeministrave të mëhershëm

Hoti me shkarkimet e fundit ndoqi praktikat e ish-kryeministrave të mëhershëm

Elfije Boletini
Heqja e vijave të kuqe nga LDK-ja për PDK-në, kthim në “normalitet”

Heqja e vijave të kuqe nga LDK-ja për PDK-në, kthim në “normalitet”

Politikë
Demokracia e subjekteve politike në Kosovë e brishtë, partitë ende të varura nga lideri i partisë

Demokracia e subjekteve politike në Kosovë e brishtë, partitë ende të varura nga lideri i partisë

Kosovë
Dialogu në Bruksel, vazhdim i ‘farsës’

Dialogu në Bruksel, vazhdim i ‘farsës’

Kosovë
Dialogu Kosovë-Serbi me shumë paqartësi, ka mungesë të transparencës

Dialogu Kosovë-Serbi me shumë paqartësi, ka mungesë të transparencës

Elfije Boletini
Takimi në Uashington-një hap drejt marrëveshjes përfundimtare

Takimi në Uashington-një hap drejt marrëveshjes përfundimtare

Kosovë
Qeveria e brishtë në dialog ‘sa për sy e faqe’

Qeveria e brishtë në dialog ‘sa për sy e faqe’

Kosovë
Cilat janë telashet e koalicionit LDK-AAK?

Cilat janë telashet e koalicionit LDK-AAK?

Kosovë