LAJMI I FUNDIT:

Armë berthamore

16 Artikuj

Çfarë janë armët bërthamore taktike që Rusia po i stacionon në Bjellorusi?

Çfarë janë armët bërthamore taktike që Rusia po i stacionon në Bjellorusi?

Evropa
Netanyahu: Do të shpërthejë luftë e tmerrshme bërthamore nëse nuk ndalet Irani

Netanyahu: Do të shpërthejë luftë e tmerrshme bërthamore nëse nuk ndalet Irani

Azia
Çfarë është pakti bërthamor i nënshkruar nga Rusia me SHBA-në?

Çfarë është pakti bërthamor i nënshkruar nga Rusia me SHBA-në?

Evropa
Një propagandues rus dhe aleat i ngushtë i Putinit pyet nëse Rusia ka në të vërtetë armë bërthamore

Një propagandues rus dhe aleat i ngushtë i Putinit pyet nëse Rusia ka në të vërtetë armë bërthamore

Nga Bota
Musk paralajmëron se Rusia mund të shkatërrojë SHBA-në dhe Evropën me raketa bërthamore në më pak se 30 minuta – dhe anasjelltas

Musk paralajmëron se Rusia mund të shkatërrojë SHBA-në dhe Evropën me raketa bërthamore në më pak se 30 minuta – dhe anasjelltas

Nga Bota
Nëse Rusia ‘hedh’ një armë bërthamore, SHBA-ja ka këto tri opsione

Nëse Rusia ‘hedh’ një armë bërthamore, SHBA-ja ka këto tri opsione

Nga Bota
Këto janë vendet evropiane që mund të preken nga sulmet bërthamore

Këto janë vendet evropiane që mund të preken nga sulmet bërthamore

Evropa
Si do të ishte jeta në planet pas një sulmi bërthamor?

Si do të ishte jeta në planet pas një sulmi bërthamor?

Nga Bota
Bleu tastierën e pazakontë në internet, por nuk e dinte se ajo ishte përdorur për të lëshuar raketa bërthamore

Bleu tastierën e pazakontë në internet, por nuk e dinte se ajo ishte përdorur për të lëshuar raketa bërthamore

Lajme Teknologji
Shakaja në TikTok, e bën nënën të mendojë se vendi i saj po sulmohet me armë bërthamore

Shakaja në TikTok, e bën nënën të mendojë se vendi i saj po sulmohet me armë bërthamore

Fun Lajme
Hakerët e Koresë së Veriut vodhën mbi 300 milionë dollarë për zhvillimin e armëve bërthamore

Hakerët e Koresë së Veriut vodhën mbi 300 milionë dollarë për zhvillimin e armëve bërthamore

Azia
John Bolton: Donald Trump nuk ishte në dijeni që Britania e Madhe është fuqi bërthamore

John Bolton: Donald Trump nuk ishte në dijeni që Britania e Madhe është fuqi bërthamore

Nga Bota
Kina mund të ketë kryer teste bërthamore, pretendon raporti i SHBA-së

Kina mund të ketë kryer teste bërthamore, pretendon raporti i SHBA-së

Nga Bota
Presidenti Rouhani: Irani kurrë nuk do të kërkojë armë bërthamore

Presidenti Rouhani: Irani kurrë nuk do të kërkojë armë bërthamore

Nga Bota
Paralajmëron kryediplomati francez: Irani së shpejti mund të ketë armë bërthamore

Paralajmëron kryediplomati francez: Irani së shpejti mund të ketë armë bërthamore

Nga Bota
Trump: Nuk e lejojmë Iranin që të ketë armë bërthamore

Trump: Nuk e lejojmë Iranin që të ketë armë bërthamore

Nga Bota