LAJMI I FUNDIT:

Ari

77 Artikuj

Katër personave në Angli iu është ngritur aktaktuza pas vjedhjes së tualetit me ari në vlerë prej 5.5 milionë euro

Katër personave në Angli iu është ngritur aktaktuza pas vjedhjes së tualetit me ari në vlerë prej 5.5 milionë euro

Interesante
Qytetari gjen pesëlirësh dhe zinxhir ari afër stacionit të autobusëve në Prishtinë, i dorëzon në polici

Qytetari gjen pesëlirësh dhe zinxhir ari afër stacionit të autobusëve në Prishtinë, i dorëzon në polici

Kronika e Zezë
Çmimi i arit u rrit në nivelin më të lartë të një viti

Çmimi i arit u rrit në nivelin më të lartë të një viti

Botë
Falimentimi i bankave rriti çmimin e arit

Falimentimi i bankave rriti çmimin e arit

Botë
The British company announces that there are 640 thousand tons of gold at the exit of Pristina

The British company announces that there are 640 thousand tons of gold at the exit of Pristina

English
Rritet për 19 për qind çmimi i arit gjatë muajve të fundit – këto janë dy arsyet kryesore

Rritet për 19 për qind çmimi i arit gjatë muajve të fundit – këto janë dy arsyet kryesore

Botë
Kërkim për ar në Librazhd, kompania kërkon leje për të nisur punën

Kërkim për ar në Librazhd, kompania kërkon leje për të nisur punën

Shqipëri
Disa fonde financiare perëndimore largojnë arin rus nga kasafortat e tyre

Disa fonde financiare perëndimore largojnë arin rus nga kasafortat e tyre

Botë
Policia kontrollon disa biznese të argjendarisë në Prizren, konfiskon sasi ari dhe argjendi

Policia kontrollon disa biznese të argjendarisë në Prizren, konfiskon sasi ari dhe argjendi

Kronika e Zezë
Dogana konfiskon rreth 2.5 kilogramë ari në Pejë

Dogana konfiskon rreth 2.5 kilogramë ari në Pejë

Kosovë
Shqipëria në kërkim të arit, fton kompani për zbulim në dy zona minerare në Librazhd dhe Mirditë

Shqipëria në kërkim të arit, fton kompani për zbulim në dy zona minerare në Librazhd dhe Mirditë

Shqipëri
Çfarë po ndodh me arin rus?

Çfarë po ndodh me arin rus?

Botë
Bie çmimi i arit në Kosovë

Bie çmimi i arit në Kosovë

Kosovë
Biden: G7-ta do të ndalojë importet e arit rus

Biden: G7-ta do të ndalojë importet e arit rus

Botë
Largohen nga tregu punimet prej ari dhe argjendi që janë shitur në kundërshtim me ligjin

Largohen nga tregu punimet prej ari dhe argjendi që janë shitur në kundërshtim me ligjin

Ekonomi
Koka e ariut ngeci në një enë plastike – biologët mezi ia hoqën

Koka e ariut ngeci në një enë plastike – biologët mezi ia hoqën

Fun Lajme
“Buzëqeshja e artë”, tentoi të kontrabandojë ari në vlerë prej 4.000 funteve – 95 gramë i kishte fshehur në bllombat e dhëmbëve

“Buzëqeshja e artë”, tentoi të kontrabandojë ari në vlerë prej 4.000 funteve – 95 gramë i kishte fshehur në bllombat e dhëmbëve

Dështime
Bie vlera e arit, investitorët tregohen të kujdesshëm përpara takimit të Rezervës Federale

Bie vlera e arit, investitorët tregohen të kujdesshëm përpara takimit të Rezervës Federale

Botë
Bie vlera e arit, niveli më i ulët që nga 2016-ta

Bie vlera e arit, niveli më i ulët që nga 2016-ta

Botë
Ari po humbet shkëlqimin e tij

Ari po humbet shkëlqimin e tij

Ekonomi
Këshilla për pastrimin e bizhuterive prej ari në kushte shtëpie

Këshilla për pastrimin e bizhuterive prej ari në kushte shtëpie

Estetikë
Jo për xhepin e të gjithëve: Samsung dhe iPhone të mbuluar me ari prej 24 karat

Jo për xhepin e të gjithëve: Samsung dhe iPhone të mbuluar me ari prej 24 karat

Mobile
5 arsye pse duhet t’i konvertoni paratë tuaja në ari, aksione ose kriptovaluta

5 arsye pse duhet t’i konvertoni paratë tuaja në ari, aksione ose kriptovaluta

Marketing
BQK pa portofolio dhe konvertim të arit

BQK pa portofolio dhe konvertim të arit

Financa