LAJMI I FUNDIT:

Arbreshë Kryeziu-Hyseni

14 Artikuj

Kryeziu: Serbia vazhdon të jetë dekonstruktive, BE t’i kërkojë llogari

Kryeziu: Serbia vazhdon të jetë dekonstruktive, BE t’i kërkojë llogari

Kosovë
Kompania suedeze e veturave “Volvo” së shpejti do të hap degën e saj të re në Kosovë

Kompania suedeze e veturave “Volvo” së shpejti do të hap degën e saj të re në Kosovë

Të Tjera
Deputetja e LVV-së: Me marrëveshjen e Ohrit, Kosovës i janë hapur dyert në mekanizmat ndërkombëtar

Deputetja e LVV-së: Me marrëveshjen e Ohrit, Kosovës i janë hapur dyert në mekanizmat ndërkombëtar

Politikë
Haki Abazi zëvendësohet me Arbëreshë Kryeziu-Hyseni në Komisionin për Punë të Jashtme

Haki Abazi zëvendësohet me Arbëreshë Kryeziu-Hyseni në Komisionin për Punë të Jashtme

Kosovë
Deputetët e LVV-së reagojnë pas kërkesës për krijimin e Asociacionit, e quajnë tendencë perverse mbi Kosovën

Deputetët e LVV-së reagojnë pas kërkesës për krijimin e Asociacionit, e quajnë tendencë perverse mbi Kosovën

Kosovë
Kalimi i Kica-Xhelilit në LDK, ndryshon përbërja e dy komisioneve parlamentare

Kalimi i Kica-Xhelilit në LDK, ndryshon përbërja e dy komisioneve parlamentare

Kosovë
Optimizëm për heqjen e vizave gjatë vitit 2022

Optimizëm për heqjen e vizave gjatë vitit 2022

Kosovë
Deputetja e LVV-së thotë se në shumë raste janë tejkaluar pritjet qytetare nga Qeveria Kurti

Deputetja e LVV-së thotë se në shumë raste janë tejkaluar pritjet qytetare nga Qeveria Kurti

Politikë
LVV i reagon zv.drejtorit të RTK-së Mentor Shala për gjuhën denigruese ndaj deputetes Doarsa Kica-Xhelili

LVV i reagon zv.drejtorit të RTK-së Mentor Shala për gjuhën denigruese ndaj deputetes Doarsa Kica-Xhelili

Kosovë
​Ministri Veliu përplaset me deputeten e LVV-së

​Ministri Veliu përplaset me deputeten e LVV-së

Kosovë
Haradinaj-Stublla reagoi pas bojkotit të LVV-së: Kanë dhënë shembull të keq

Haradinaj-Stublla reagoi pas bojkotit të LVV-së: Kanë dhënë shembull të keq

Kosovë
VV bojkoton raportimin e Haradinaj-Stublla në Komisionin për Integrime Evropiane

VV bojkoton raportimin e Haradinaj-Stublla në Komisionin për Integrime Evropiane

Kosovë
LVV dhe shoqëria civile skeptikë se Kosovës mund t’i liberalizohen vizat, pengesat i shohin nga kënde të ndryshme

LVV dhe shoqëria civile skeptikë se Kosovës mund t’i liberalizohen vizat, pengesat i shohin nga kënde të ndryshme

Kosovë
Deputetja e LVV-së përplaset me deputetin e AAK-së për Isa Mustafën

Deputetja e LVV-së përplaset me deputetin e AAK-së për Isa Mustafën

Kosovë