LAJMI I FUNDIT:

Anthony Albanese

14 Artikuj

Kryeministri australian, Albanese kundër amerikanëve për ekstradimin e Assange: Mjaft është mjaft

Kryeministri australian, Albanese kundër amerikanëve për ekstradimin e Assange: Mjaft është mjaft

Australia
Kryeministri australian: Fikeni telefonin çdo ditë për pesë minuta, si pjesë e një mase sigurie kibernetike

Kryeministri australian: Fikeni telefonin çdo ditë për pesë minuta, si pjesë e një mase sigurie kibernetike

Lajme Teknologji
Australia krijon ligjin për të ndaluar Rusinë të ndërtojë ambasadë të re pranë Parlamentit

Australia krijon ligjin për të ndaluar Rusinë të ndërtojë ambasadë të re pranë Parlamentit

Australia
Australia fiton mbështetjen e SHBA-së për industrinë e mineraleve kyçe

Australia fiton mbështetjen e SHBA-së për industrinë e mineraleve kyçe

EVs
Albanese i bëri thirrje Bidenit që ta lirojnë nga akuzat Julian Assange

Albanese i bëri thirrje Bidenit që ta lirojnë nga akuzat Julian Assange

Australia
Albanese, Johnson dhe Blinken dënojnë aktin e plagosjes së ish-kryeministri japonez

Albanese, Johnson dhe Blinken dënojnë aktin e plagosjes së ish-kryeministri japonez

Azia
Albanese me vizitën në Paris, do të mundohet të përmirësojë marrëdhëniet e acaruara mes Australisë dhe Francës

Albanese me vizitën në Paris, do të mundohet të përmirësojë marrëdhëniet e acaruara mes Australisë dhe Francës

Australia
Zgjedhjet në Australi: Kryeministri Anthony Albanese siguron qeverinë e shumicës

Zgjedhjet në Australi: Kryeministri Anthony Albanese siguron qeverinë e shumicës

Australia
Gazetari i CNN për kryeministrin e ri të Australisë: Ai është arbëresh si unë

Gazetari i CNN për kryeministrin e ri të Australisë: Ai është arbëresh si unë

Nga Bota
Kurti e Osmani urojnë kryeministrin e ardhshëm të Australisë

Kurti e Osmani urojnë kryeministrin e ardhshëm të Australisë

Kosovë
Kryeministri i ardhshëm i Australisë, djali i arbëreshit të Italisë? Si e kuptoi që babai i tij nuk kishte vdekur në një aksident dhe historia interesante e prindërve të tij

Kryeministri i ardhshëm i Australisë, djali i arbëreshit të Italisë? Si e kuptoi që babai i tij nuk kishte vdekur në një aksident dhe historia interesante e prindërve të tij

Nga Bota
Kush është Anthony Albanese – kryeministri i ardhshëm i Australisë

Kush është Anthony Albanese – kryeministri i ardhshëm i Australisë

Australia
Anthony Albanese do të bëhet kryeministër i ri i Australisë

Anthony Albanese do të bëhet kryeministër i ri i Australisë

Australia
Albanese apo Morrison për kryeministër – australianët zgjedhin udhëheqësit e rinj të popullit

Albanese apo Morrison për kryeministër – australianët zgjedhin udhëheqësit e rinj të popullit

Australia