LAJMI I FUNDIT:

Andrej Plenkoviq

99 Artikuj

Plenkoviq: Atë që po i bëjmë Maqedonisë nuk është e drejtë

Plenkoviq: Atë që po i bëjmë Maqedonisë nuk është e drejtë

Maqedonia e Veriut
Kovaçevski – Plenkoviq: Eurointegrimi i RMV-së është mekanizmi më i mirë për përparimin e vendit

Kovaçevski – Plenkoviq: Eurointegrimi i RMV-së është mekanizmi më i mirë për përparimin e vendit

Maqedonia e Veriut
Kurti në Athinë takohet me homologun nga Kroacia, flasin për sfidat me të cilat ballafaqohet rajoni

Kurti në Athinë takohet me homologun nga Kroacia, flasin për sfidat me të cilat ballafaqohet rajoni

Kosovë
Dramë e vërtetë politike në Kroaci: Thellohen përplasjet mes presidentit dhe kryeministrit

Dramë e vërtetë politike në Kroaci: Thellohen përplasjet mes presidentit dhe kryeministrit

Kroacia
Nis samiti i BE-së në Bruksel: Raportet Kosovë-Serbi në rend dite

Nis samiti i BE-së në Bruksel: Raportet Kosovë-Serbi në rend dite

Kosovë
Plenkoviq: Kroacia do paqe dhe zgjedhje në veri të Kosovës

Plenkoviq: Kroacia do paqe dhe zgjedhje në veri të Kosovës

Kosovë
Kryeministri i Kroacisë flet për situatën në veri, tregon se si e sheh qëndrimin e Kosovës në raport me Serbinë

Kryeministri i Kroacisë flet për situatën në veri, tregon se si e sheh qëndrimin e Kosovës në raport me Serbinë

Kosovë
Plenkoviq: Nëse një lider serb e njeh Kosovën, karriera e tij politike përfundon

Plenkoviq: Nëse një lider serb e njeh Kosovën, karriera e tij politike përfundon

Kosovë
Kërcënohet kryeministri kroat, policia para objektit të Qeverisë

Kërcënohet kryeministri kroat, policia para objektit të Qeverisë

Kroacia
A do të jetë kryeministri kroat, njeriu i parë i NATO-s?

A do të jetë kryeministri kroat, njeriu i parë i NATO-s?

Kroacia
Plenkoviq kërkoi që kroatët të përfshihen në Kushtetutën e RMV-së

Plenkoviq kërkoi që kroatët të përfshihen në Kushtetutën e RMV-së

Politikë
Plenkoviq: Tani është momenti për të forcuar dinamikën në integrimin evropian

Plenkoviq: Tani është momenti për të forcuar dinamikën në integrimin evropian

Maqedonia e Veriut
Kryeministri kroat nesër për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Kryeministri kroat nesër për vizitë zyrtare në Maqedoninë e Veriut

Politikë
Gërvalla takon kryeministrin kroat, Plenkoviq: Kosova mirëpret investimet kroate

Gërvalla takon kryeministrin kroat, Plenkoviq: Kosova mirëpret investimet kroate

Kosovë
Kroacia pritet të ndaloj punën të dielave, ka përjashtime për disa lloje të bizneseve

Kroacia pritet të ndaloj punën të dielave, ka përjashtime për disa lloje të bizneseve

Botë
Kryeministri kroat: Propozimi evropian i mirë dhe duhet përkrahur

Kryeministri kroat: Propozimi evropian i mirë dhe duhet përkrahur

Kosovë
Deklarata e Millanoviqit që gëzoi Serbinë e irritoi Kosovën, deputetja shqiptare në Kroaci: Presim që presidenti të kërkojë falje

Deklarata e Millanoviqit që gëzoi Serbinë e irritoi Kosovën, deputetja shqiptare në Kroaci: Presim që presidenti të kërkojë falje

Kosovë
Kryeministri kroat reagon ndaj deklaratës së presidentit Millanoviq për Kosovën: Tashmë ai është yll jo vetëm në mediat ruse, por edhe në ato serbe

Kryeministri kroat reagon ndaj deklaratës së presidentit Millanoviq për Kosovën: Tashmë ai është yll jo vetëm në mediat ruse, por edhe në ato serbe

Kroacia
Plenkoviq: Kroacia mbështet anëtarësimin e Kosovës në KiE dhe BE

Plenkoviq: Kroacia mbështet anëtarësimin e Kosovës në KiE dhe BE

Kosovë
Kurti takon Plenkoviqin: Kosova me Kroacinë ka të përbashkët të kaluarën, por edhe të ardhmen

Kurti takon Plenkoviqin: Kosova me Kroacinë ka të përbashkët të kaluarën, por edhe të ardhmen

Kosovë
Aplikimi për anëtarësim në Bashkimin Evropian – shtetet e para që shprehën mbështetje për Kosovën

Aplikimi për anëtarësim në Bashkimin Evropian – shtetet e para që shprehën mbështetje për Kosovën

Besnike Salihu
Kroacia mirëpret aplikimin e Kosovës për anëtarësim në BE

Kroacia mirëpret aplikimin e Kosovës për anëtarësim në BE

Kosovë
Vazhdojnë polemikat mes liderëve kroat e serb: Plenkoviq thotë se Vuçiq vonoi sanksionet kundër Rusisë shkaku i naftës

Vazhdojnë polemikat mes liderëve kroat e serb: Plenkoviq thotë se Vuçiq vonoi sanksionet kundër Rusisë shkaku i naftës

Evropa
Shkon në 12 numri i viktimave pas aksidentit të autobusit në Kroaci, reagon kryeministri polak dhe kroat

Shkon në 12 numri i viktimave pas aksidentit të autobusit në Kroaci, reagon kryeministri polak dhe kroat

Kroacia