LAJMI I FUNDIT:

Andin Hoti

83 Artikuj

​Zbardhja e fatit të të zhdukurve, Hoti: Projektligji afër finalizimit

​Zbardhja e fatit të të zhdukurve, Hoti: Projektligji afër finalizimit

Kosovë
Hoti kërkon unitet për çështjen e personave të zhdukur: Deklarata e miratuar është hap i rëndësishëm

Hoti kërkon unitet për çështjen e personave të zhdukur: Deklarata e miratuar është hap i rëndësishëm

Kosovë
Takimi Kurti-Vuçiq, nga Deklarata për të Zhdukurit në ‘hendekun’ për Asociacionin

Takimi Kurti-Vuçiq, nga Deklarata për të Zhdukurit në ‘hendekun’ për Asociacionin

Kosovë
Miratimi i Deklaratës për të Zhdukurit, Hoti: Serbia për herë të parë pranoi t’i hapë arkivat shtetërore, përfshirë edhe ato të klasifikuara

Miratimi i Deklaratës për të Zhdukurit, Hoti: Serbia për herë të parë pranoi t’i hapë arkivat shtetërore, përfshirë edhe ato të klasifikuara

Kosovë
Familjarët e të pagjeturve kërkojnë më shumë trysni ndaj Serbisë

Familjarët e të pagjeturve kërkojnë më shumë trysni ndaj Serbisë

Kosovë
Dialogu Kosovë-Serbi dhe ideja për sekuencim – deklaratat e Borrellit, Bislimit dhe kryesuesit të Komisionit për çështjen e të pagjeturve

Dialogu Kosovë-Serbi dhe ideja për sekuencim – deklaratat e Borrellit, Bislimit dhe kryesuesit të Komisionit për çështjen e të pagjeturve

Besnike Salihu
Mirëpritet dakordimi Kosovë-Serbi për të zhdukurit

Mirëpritet dakordimi Kosovë-Serbi për të zhdukurit

Kosovë
“Serbia pranoi deklaratën për personat e zhdukur me dhunë”, Çerkini: Pa nënshkrimin e Kurtit dhe Vuçiqit marrëveshja mbetet pezull

“Serbia pranoi deklaratën për personat e zhdukur me dhunë”, Çerkini: Pa nënshkrimin e Kurtit dhe Vuçiqit marrëveshja mbetet pezull

Elfije Boletini
Hoti: Serbia pranoi deklaratën për personat e zhdukur me dhunë

Hoti: Serbia pranoi deklaratën për personat e zhdukur me dhunë

Kosovë
Hoti: Jemi këtu t’u tregojmë ish-krerëve të UÇK-së se janë padrejtësisht në burg

Hoti: Jemi këtu t’u tregojmë ish-krerëve të UÇK-së se janë padrejtësisht në burg

Kosovë
Kurti viziton familjen Kumnova: Jemi të përkushtuar për të zbardhur zhdukjet me dhunë

Kurti viziton familjen Kumnova: Jemi të përkushtuar për të zbardhur zhdukjet me dhunë

Kosovë
Hoti për të pagjeturit: Ndërkombëtarët duhet ta kushtëzojnë Serbinë për hapjen e arkivave

Hoti për të pagjeturit: Ndërkombëtarët duhet ta kushtëzojnë Serbinë për hapjen e arkivave

Drejtësi
Hoti: Pika për të zhdukurit u refuzua mbi 4 herë, deklarata të nënshkruhet ditët në vijim

Hoti: Pika për të zhdukurit u refuzua mbi 4 herë, deklarata të nënshkruhet ditët në vijim

Kosovë
Hoti flet për takimin e Ohrit: Më në fund po lëvizim drejt hapave konkret për zbardhjen e fatit të më të dashurve tanë

Hoti flet për takimin e Ohrit: Më në fund po lëvizim drejt hapave konkret për zbardhjen e fatit të më të dashurve tanë

Kosovë
Andin Hoti pjesë e delegacionit të Kosovës në Ohër

Andin Hoti pjesë e delegacionit të Kosovës në Ohër

Kosovë
Hoti: Mbi eshtrat e të pagjeturve është shtruar asfalt në Serbi

Hoti: Mbi eshtrat e të pagjeturve është shtruar asfalt në Serbi

Kosovë
Hoti: Serbia nuk po jep informacione për vendndodhjen e personave të zhdukur

Hoti: Serbia nuk po jep informacione për vendndodhjen e personave të zhdukur

Kosovë
Andin Hoti: Më kërkuan 400 mijë euro, për të më “dëshmuar” se Ukshin Hoti është gjallë

Andin Hoti: Më kërkuan 400 mijë euro, për të më “dëshmuar” se Ukshin Hoti është gjallë

Sociale
Hoti: Serbia ka shtuar paragrafë në dokumentin për të pagjeturit, nuk i pranojmë

Hoti: Serbia ka shtuar paragrafë në dokumentin për të pagjeturit, nuk i pranojmë

Kosovë
Të pagjeturit, 24 lokacione u gërmuan këtë vit

Të pagjeturit, 24 lokacione u gërmuan këtë vit

Kosovë
Hoti: Serbia vazhdon të mos bashkëpunojë për çështjen e të pagjeturve

Hoti: Serbia vazhdon të mos bashkëpunojë për çështjen e të pagjeturve

Kosovë
Martohet ish-deputeti i PDK-së, Andin Hoti

Martohet ish-deputeti i PDK-së, Andin Hoti

Yjet
​Kosova dhe Serbia nuk janë afër nënshkrimit të deklaratës për të pagjeturit

​Kosova dhe Serbia nuk janë afër nënshkrimit të deklaratës për të pagjeturit

Drejtësi
Fejohet ish-deputeti i PDK-së, Andin Hoti

Fejohet ish-deputeti i PDK-së, Andin Hoti

Yjet