LAJMI I FUNDIT:

Ambasador

22 Artikuj

Kush do të ulet në postin e ambasadorit: Tupançevski në Beograd, Kovaçevski në Paris, Zhernovski në Bukuresht?

Kush do të ulet në postin e ambasadorit: Tupançevski në Beograd, Kovaçevski në Paris, Zhernovski në Bukuresht?

Maqedonia e Veriut
Taravari thirrje RMV-së dhe Francës: Të kundërshtohet emërimin e mundshëm të Viktor Dimovskit për ambasador

Taravari thirrje RMV-së dhe Francës: Të kundërshtohet emërimin e mundshëm të Viktor Dimovskit për ambasador

Maqedonia e Veriut
Ruzhin: Nuk duhet të shqetësohemi për situatën në Kosovë, jemi anëtare e NATO-s

Ruzhin: Nuk duhet të shqetësohemi për situatën në Kosovë, jemi anëtare e NATO-s

Maqedonia e Veriut
Begzat Aliu, shqiptari nga Maqedonia e Veriut i cili u nominua nga Joe Biden për ambasador në Mal të Zi

Begzat Aliu, shqiptari nga Maqedonia e Veriut i cili u nominua nga Joe Biden për ambasador në Mal të Zi

Maqedonia e Veriut
Ambasadori i Shqipërisë në Këshillin e Evropës: Do të bëj gjithçka për ta ndihmuar Kosovën të anëtarësohet

Ambasadori i Shqipërisë në Këshillin e Evropës: Do të bëj gjithçka për ta ndihmuar Kosovën të anëtarësohet

Donjeta Zeqiraj
Akuzat ndaj ambasadorit Berishaj, deklarohet presidentja Osmani

Akuzat ndaj ambasadorit Berishaj, deklarohet presidentja Osmani

Kosovë
Ambasadori i ri i Kosovës në Gjermani, Ajeti: Duhet të ndryshojmë narracionin për Kosovën

Ambasadori i ri i Kosovës në Gjermani, Ajeti: Duhet të ndryshojmë narracionin për Kosovën

Kosovë
Ambasadori i Kosovës në Slloveni dorëzoi letrat kredenciale

Ambasadori i Kosovës në Slloveni dorëzoi letrat kredenciale

Kosovë
Ministrja Gërvalla uron ambasadorin e ri amerikan Hovenier: Me padurim presim ardhjen e një miku të vërtetë

Ministrja Gërvalla uron ambasadorin e ri amerikan Hovenier: Me padurim presim ardhjen e një miku të vërtetë

Kosovë
Ambasadori francez dëbohet nga Bjellorusia

Ambasadori francez dëbohet nga Bjellorusia

Evropa
Ambasadorit kinez i ndalohet hyrja në parlamentin britanik, rriten tensionet politike mes Londrës dhe Pekinit

Ambasadorit kinez i ndalohet hyrja në parlamentin britanik, rriten tensionet politike mes Londrës dhe Pekinit

Evropa
Belgjika tërheq ambasadorin nga Koreja e Jugut, gruaja e tij kishte rrahur punonjëset në një dyqan – kamerat e sigurisë kishin filmuar këtë moment

Belgjika tërheq ambasadorin nga Koreja e Jugut, gruaja e tij kishte rrahur punonjëset në një dyqan – kamerat e sigurisë kishin filmuar këtë moment

Evropa
Momenti kur sulmohet konvoji i Kombeve të Bashkuara në Kongo, në pritën e organizuar humbi jetën edhe ambasadori italian

Momenti kur sulmohet konvoji i Kombeve të Bashkuara në Kongo, në pritën e organizuar humbi jetën edhe ambasadori italian

Afrika
Arrestohet ambasadori malazez në Poloni, Dritan Abazoviq shpjegon sesi Budimir Shegrt si Ministër i Shëndetësisë e dëmtoi shtetin

Arrestohet ambasadori malazez në Poloni, Dritan Abazoviq shpjegon sesi Budimir Shegrt si Ministër i Shëndetësisë e dëmtoi shtetin

Ballkan
Deputetja Kadrijaj letër ambasadorëve të Kosovës, kërkon informata për numrin e kërkesave për riatdhesim

Deputetja Kadrijaj letër ambasadorëve të Kosovës, kërkon informata për numrin e kërkesave për riatdhesim

Kosovë
​Zëvendësambasadori britanik në Hungari vdes nga coronavirusi

​Zëvendësambasadori britanik në Hungari vdes nga coronavirusi

Nga Bota
Osmani: Vizitat e ambasadorëve nuk kanë të bëjnë me presion për arritjen e marrëveshjes

Osmani: Vizitat e ambasadorëve nuk kanë të bëjnë me presion për arritjen e marrëveshjes

Kosovë
Filmohet duke tentuar të vjedh një libër në Argjentinë, jep dorëheqje – ambasadori meksikan tërhiqet për arsye shëndetësore

Filmohet duke tentuar të vjedh një libër në Argjentinë, jep dorëheqje – ambasadori meksikan tërhiqet për arsye shëndetësore

Nga Bota
Dramë në La Paz, 150 agjentë të Bolivisë rrethojnë rezidencën e ambasadorit meksikan

Dramë në La Paz, 150 agjentë të Bolivisë rrethojnë rezidencën e ambasadorit meksikan

Nga Bota
Presidenti Thaçi: Albert Rohan një diplomat shembullor që bëri shumë për popullin e Kosovës

Presidenti Thaçi: Albert Rohan një diplomat shembullor që bëri shumë për popullin e Kosovës

Kosovë
Ambasadori hungarez në Ukrainë shpallet “persona non grata”

Ambasadori hungarez në Ukrainë shpallet “persona non grata”

Nga Bota
Arabia Saudite kërcënon Kanadanë me sulm sikuir të 11 shtatorit 2001 në Nju Jork (Foto)

Arabia Saudite kërcënon Kanadanë me sulm sikuir të 11 shtatorit 2001 në Nju Jork (Foto)

Nga Bota