LAJMI I FUNDIT:

Ambasada gjermane në Prishtinë

108 Artikuj

Gjermania ndërpret bashkëpunimin me Kosovën në disa fusha shkaku i tensioneve

Gjermania ndërpret bashkëpunimin me Kosovën në disa fusha shkaku i tensioneve

Kosovë
U akuzua për shpifje ndaj figurës së Xhafer Devës, Gjykata e Berlinit hedh poshtë padinë për ambasadorin gjerman, Jorn Rohde

U akuzua për shpifje ndaj figurës së Xhafer Devës, Gjykata e Berlinit hedh poshtë padinë për ambasadorin gjerman, Jorn Rohde

Kosovë
Ambasadori Rohde: Kompanitë gjermane kanë nevojë për kushte paqësore dhe të besueshme për investime

Ambasadori Rohde: Kompanitë gjermane kanë nevojë për kushte paqësore dhe të besueshme për investime

Ekonomi
Sulmi ndaj gazetarëve në Leposaviq, ambasadori Rohde: Pse Lista serbe nuk reagoi?

Sulmi ndaj gazetarëve në Leposaviq, ambasadori Rohde: Pse Lista serbe nuk reagoi?

Kosovë
Ambasada gjermane për vendimin e MINT ndaj Klan Kosovës: I papritur, do ta ndjekim nga afër

Ambasada gjermane për vendimin e MINT ndaj Klan Kosovës: I papritur, do ta ndjekim nga afër

Kosovë
Haradinaj pas takimit me ambasadorin gjerman: Të gjenden mundësitë për deeskalimin e situatës në veri të vendit

Haradinaj pas takimit me ambasadorin gjerman: Të gjenden mundësitë për deeskalimin e situatës në veri të vendit

Kosovë
Ambasada gjermane në Prishtinë: Nuk kemi bojkotuar pritjen shtetërore për Ditën e Çlirimit

Ambasada gjermane në Prishtinë: Nuk kemi bojkotuar pritjen shtetërore për Ditën e Çlirimit

Kosovë
Nga vizita e senatorëve amerikanë, rasti VisaMetric, e deri në tensionimin e situatës në veri – lajmet që shënuan javën

Nga vizita e senatorëve amerikanë, rasti VisaMetric, e deri në tensionimin e situatës në veri – lajmet që shënuan javën

Besnike Salihu
Rasti i VisaMetric, deklarohet Ambasada gjermane në Prishtinë

Rasti i VisaMetric, deklarohet Ambasada gjermane në Prishtinë

Kosovë
Kosova ka rreth 30 mijë të punësuar në qendra të thirrjeve

Kosova ka rreth 30 mijë të punësuar në qendra të thirrjeve

Të Tjera
Pasardhësi i Xhafer Devës: Gjykata e Berlinit ka kthyer përgjigje, ambasadori Rohde të paraqes faktet për shpifje ose të kërkoj falje publike

Pasardhësi i Xhafer Devës: Gjykata e Berlinit ka kthyer përgjigje, ambasadori Rohde të paraqes faktet për shpifje ose të kërkoj falje publike

Kosovë
PSD-ja me aksion para Ambasadës gjermane, ia dërgon ‘faturën e shfrytëzimit’ për mjekët dhe infermierët e Kosovës

PSD-ja me aksion para Ambasadës gjermane, ia dërgon ‘faturën e shfrytëzimit’ për mjekët dhe infermierët e Kosovës

Politikë
Ambasadori gjerman ka një apel për Kosovën dhe Serbinë në prag të takimit në Ohër: Mos e humbisni autobusin

Ambasadori gjerman ka një apel për Kosovën dhe Serbinë në prag të takimit në Ohër: Mos e humbisni autobusin

Kosovë
Vendimi i BE-së për vizat, reagon ambasadori gjerman: Më në fund!

Vendimi i BE-së për vizat, reagon ambasadori gjerman: Më në fund!

Kosovë
Zhvillimet në vend, ambasadori gjerman i shkon në zyre Osmanit

Zhvillimet në vend, ambasadori gjerman i shkon në zyre Osmanit

Kosovë
Drafti për Asociacionin, qeveria gjermane për Telegrafin: Ne nuk jemi të përfshirë, drejtojuni fondacionit “Friedrich Ebert”

Drafti për Asociacionin, qeveria gjermane për Telegrafin: Ne nuk jemi të përfshirë, drejtojuni fondacionit “Friedrich Ebert”

Kosovë
Tre deri në gjashtë muaj praktikë me pagesë në Gjermani – Ambasada fton të interesuarit të aplikojnë

Tre deri në gjashtë muaj praktikë me pagesë në Gjermani – Ambasada fton të interesuarit të aplikojnë

Kosovë
Ambasadori gjerman: Kosova dhe Serbia duhet të marrin vendime të vështira – Asociacioni të krijohet në harmoni me Kushtetutën

Ambasadori gjerman: Kosova dhe Serbia duhet të marrin vendime të vështira – Asociacioni të krijohet në harmoni me Kushtetutën

Kosovë
Shtetet e BE-së përfitojnë falas nga ikja e ‘trurit të Kosovës’

Shtetet e BE-së përfitojnë falas nga ikja e ‘trurit të Kosovës’

Të Tjera
Aplikimi për vizë Shengen për në Gjermani, ambasada me njoftim për qytetarët 

Aplikimi për vizë Shengen për në Gjermani, ambasada me njoftim për qytetarët 

Kosovë
Caktimi i terminit për viza pune, ambasada e Gjermanisë hap listën e regjistrimeve për muajin gusht

Caktimi i terminit për viza pune, ambasada e Gjermanisë hap listën e regjistrimeve për muajin gusht

Kosovë
Ambasada e Gjermanisë me rregulla të reja për terminët e vizave, nga tani me shërbime online

Ambasada e Gjermanisë me rregulla të reja për terminët e vizave, nga tani me shërbime online

Kosovë
Ambasada e Gjermanisë nga shtatori do të ndryshojë mënyrën e aplikimit për termin dhe vizë

Ambasada e Gjermanisë nga shtatori do të ndryshojë mënyrën e aplikimit për termin dhe vizë

Kosovë
Pajisja me viza pune, të mërkurën hapet regjistrimi i termineve për muajin korrik në Ambasadën gjermane

Pajisja me viza pune, të mërkurën hapet regjistrimi i termineve për muajin korrik në Ambasadën gjermane

Kosovë