LAJMI I FUNDIT:

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë

13 Artikuj

Rama pret ambasadoren e SHBA-së në OKB: Shqipëria partner i jashtëzakonshëm i Amerikës

Rama pret ambasadoren e SHBA-së në OKB: Shqipëria partner i jashtëzakonshëm i Amerikës

Shqipëri
Ambasadorja amerikane takon përfaqësuesit e partive politike në Shqipëri, përcjell shqetësimin e SHBA-ve për financimet e huaja

Ambasadorja amerikane takon përfaqësuesit e partive politike në Shqipëri, përcjell shqetësimin e SHBA-ve për financimet e huaja

Shqipëri
Ambasada e SHBA-ve bën bashkë të gjithë ministrat e jashtëm shqiptar që prej vitit 1991

Ambasada e SHBA-ve bën bashkë të gjithë ministrat e jashtëm shqiptar që prej vitit 1991

Shqipëri
Berisha e akuzon për ndërhyrje në gjyqësor, reagon ambasadorja amerikane: Inkurajojmë gjyqtarët të bëjnë punën e tyre pavarësisht kërcënimeve

Berisha e akuzon për ndërhyrje në gjyqësor, reagon ambasadorja amerikane: Inkurajojmë gjyqtarët të bëjnë punën e tyre pavarësisht kërcënimeve

Shqipëri
Raporti i Liqenit të Ujmanit, miratimi i rishikimit të buxhetit dhe heqja e sigurimit kufitar me Malin e Zi – ngjarjet kryesore të javës në ekonomi

Raporti i Liqenit të Ujmanit, miratimi i rishikimit të buxhetit dhe heqja e sigurimit kufitar me Malin e Zi – ngjarjet kryesore të javës në ekonomi

Albert Spahiu
Ambasada e SHBA-së urim special për 28 Nëntorin

Ambasada e SHBA-së urim special për 28 Nëntorin

Shqipëri
Ambasada amerikane: Shmangni zonën ku zhvillohet protesta e opozitës

Ambasada amerikane: Shmangni zonën ku zhvillohet protesta e opozitës

Shqipëri
​Personeli i ambasadës së SHBA-ve me kostume kombëtare shqiptare për Ditën e Pavarësisë (Foto)

​Personeli i ambasadës së SHBA-ve me kostume kombëtare shqiptare për Ditën e Pavarësisë (Foto)

Shqipëri
Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka një njoftim rreth lotarisë amerikane

Ambasada e SHBA-ve në Tiranë ka një njoftim rreth lotarisë amerikane

Shqipëri
Ambasada e SHBA “kundër” Bashës: Nuk e mbështesim protestën e opozitës

Ambasada e SHBA “kundër” Bashës: Nuk e mbështesim protestën e opozitës

Shqipëri
Kina gati të sulmojë SHBA-të?

Kina gati të sulmojë SHBA-të?

Nga Bota
Ambasada e SHBA: Vendimi i KQZ-së, paralajmërim për kriminelët

Ambasada e SHBA: Vendimi i KQZ-së, paralajmërim për kriminelët

Shqipëri
Kush ishte shqiptarja që ngrit flamurin amerikan në Tiranë 25 vjet më parë (Foto)

Kush ishte shqiptarja që ngrit flamurin amerikan në Tiranë 25 vjet më parë (Foto)

Shqipëri