LAJMI I FUNDIT:

Ambasada Amerikane ne Tirane

50 Artikuj

Droga dhe pastrimi i parave në Shqipëri, DEA amerikane me linjë të re kontakti

Droga dhe pastrimi i parave në Shqipëri, DEA amerikane me linjë të re kontakti

Shqipëri
Protesta e thirrur nga opozita në Tiranë, ambasada amerikane paralajmëron qytetarët: Shmangni tubimet e mëdha

Protesta e thirrur nga opozita në Tiranë, ambasada amerikane paralajmëron qytetarët: Shmangni tubimet e mëdha

Shqipëri
Protesta e paralajmëruar nga opozita, Ambasada amerikane në Tiranë këshillon shtetasit e saj t’i shmangen tubimeve

Protesta e paralajmëruar nga opozita, Ambasada amerikane në Tiranë këshillon shtetasit e saj t’i shmangen tubimeve

Shqipëri
Ambasada amerikane në Tiranë jep njoftimin për aplikuesit e Lotarisë për Green Card

Ambasada amerikane në Tiranë jep njoftimin për aplikuesit e Lotarisë për Green Card

Shqipëri
Ambasadorja amerikane në Tiranë: Ka përpjekje për të joshur apo frikësuar gjyqtarët dhe prokurorët

Ambasadorja amerikane në Tiranë: Ka përpjekje për të joshur apo frikësuar gjyqtarët dhe prokurorët

Shqipëri
Meta takohet me ambasadoren amerikane Yuri Kim

Meta takohet me ambasadoren amerikane Yuri Kim

Shqipëri
Lufta kundër narkotikëve, DEA amerikane mbërrin në Shqipëri

Lufta kundër narkotikëve, DEA amerikane mbërrin në Shqipëri

Shqipëri
Ambasada amerikane reagon pas shkarkimit të drejtorit të Policisë: Ishte një partner i fortë i SHBA-ve

Ambasada amerikane reagon pas shkarkimit të drejtorit të Policisë: Ishte një partner i fortë i SHBA-ve

Shqipëri
Protesta e opozitës në Tiranë, ambasada e SHBA-ve bën rrije që shtetasit amerikanë të shmangin grumbullimet

Protesta e opozitës në Tiranë, ambasada e SHBA-ve bën rrije që shtetasit amerikanë të shmangin grumbullimet

Shqipëri
Vizat amerikane me afat 10-vjeçar, zv.konsullja e SHBA-së shpjegon procedurat e reja

Vizat amerikane me afat 10-vjeçar, zv.konsullja e SHBA-së shpjegon procedurat e reja

Shqipëri
Reagimi i Ambasadës amerikane në Tiranë – vendimi i Lulzim Bashës meriton respekt

Reagimi i Ambasadës amerikane në Tiranë – vendimi i Lulzim Bashës meriton respekt

Shqipëri
Ambasada amerikane në Tiranë tregon pesë lajmet dezinformuese të Rusisë rreth gjendjes në Ukrainë

Ambasada amerikane në Tiranë tregon pesë lajmet dezinformuese të Rusisë rreth gjendjes në Ukrainë

Shqipëri
Stërvitje ushtarake në Detin Adriatik, Ambasada amerikane në Shqipëri publikon pamjet

Stërvitje ushtarake në Detin Adriatik, Ambasada amerikane në Shqipëri publikon pamjet

Shqipëri
Protesta e thirrur nga Berisha kundër Vuçiq, reagon Ambasada amerikane

Protesta e thirrur nga Berisha kundër Vuçiq, reagon Ambasada amerikane

Shqipëri
Ambasada amerikane në Tiranë i bën thirrje Rusisë: Lirojeni menjëherë Alexei Navalnyn

Ambasada amerikane në Tiranë i bën thirrje Rusisë: Lirojeni menjëherë Alexei Navalnyn

Shqipëri
Mbi 400 afganë së shpejti në Shqipëri, do të strehohen mes Tiranës dhe Durrësit

Mbi 400 afganë së shpejti në Shqipëri, do të strehohen mes Tiranës dhe Durrësit

Shqipëri
​Ambasada amerikane i reagon Berishës për padinë e ngritur në Gjykatën e Parisit

​Ambasada amerikane i reagon Berishës për padinë e ngritur në Gjykatën e Parisit

Shqipëri
Ambasada amerikane në Tiranë publikon fotot e pashfaqura më parë të ‘Defender Europe 2021’

Ambasada amerikane në Tiranë publikon fotot e pashfaqura më parë të ‘Defender Europe 2021’

Shqipëri
Ambasada amerikane uron Shqipërinë për miratimin e rregullores së re për sigurinë kibernetike

Ambasada amerikane uron Shqipërinë për miratimin e rregullores së re për sigurinë kibernetike

Shqipëri
Kadare do të nderohet me Çmimin Ndërkombëtar “Neustadt”

Kadare do të nderohet me Çmimin Ndërkombëtar “Neustadt”

Cult+
Mbërrin në Shqipëri ambasadorja amerikane Yuri Kim

Mbërrin në Shqipëri ambasadorja amerikane Yuri Kim

Shqipëri
Reagon ambasada amerikane pas betimit të tetë anëtarëve të SPAK-ut

Reagon ambasada amerikane pas betimit të tetë anëtarëve të SPAK-ut

Shqipëri
Ngërçi me Gjykatën Kushtetuese, ambasada amerikane: Të dërgohet çështja në Komisionin e Venecias

Ngërçi me Gjykatën Kushtetuese, ambasada amerikane: Të dërgohet çështja në Komisionin e Venecias

Shqipëri
Ambasada amerikane: Në Shqipëri gjyqtarët deklarojnë miliona dollarë pasuri, kurse paga e tyre është 10 mijë euro në vit

Ambasada amerikane: Në Shqipëri gjyqtarët deklarojnë miliona dollarë pasuri, kurse paga e tyre është 10 mijë euro në vit

Shqipëri