LAJMI I FUNDIT:

Alkool

61 Artikuj

Ishin duke u kthyer nga ahengu në Koçan: Tre persona humbën jetën, shoferi ishte nën ndikim të alkoolit

Ishin duke u kthyer nga ahengu në Koçan: Tre persona humbën jetën, shoferi ishte nën ndikim të alkoolit

Maqedonia e Veriut
MPB me aksion në disa lokale të Shkupit: “Fëmijët u shërbyen me alkool, personi ishte punësuar si sigurim pa licencë”

MPB me aksion në disa lokale të Shkupit: “Fëmijët u shërbyen me alkool, personi ishte punësuar si sigurim pa licencë”

Maqedonia e Veriut
Kontroll në objekte hotelierike, gjendet drogë dhe konstatohet shërbim i alkoolit për të miturit

Kontroll në objekte hotelierike, gjendet drogë dhe konstatohet shërbim i alkoolit për të miturit

Maqedonia e Veriut
46 vozitës janë gjobitur për drejtim të mjetit nën ndikimin e alkoolit në Manastir

46 vozitës janë gjobitur për drejtim të mjetit nën ndikimin e alkoolit në Manastir

Maqedonia e Veriut
Kaos në urgjencën e Shkupit: Thirrje nga prindërit e fëmijëve të alkoolizuar

Kaos në urgjencën e Shkupit: Thirrje nga prindërit e fëmijëve të alkoolizuar

Maqedonia e Veriut
Institucionet ne Maqedoni me apel: Kujdes me ushqimin, alkoolin dhe në trafik, mos përdorni mjete piroteknike

Institucionet ne Maqedoni me apel: Kujdes me ushqimin, alkoolin dhe në trafik, mos përdorni mjete piroteknike

Maqedonia e Veriut
Sekuestrimi i alkoolit në Hoçë të Madhe, policia ndihmon Doganën e Kosovës

Sekuestrimi i alkoolit në Hoçë të Madhe, policia ndihmon Doganën e Kosovës

Kosovë
Katari ndalon alkoolin në dhe rreth stadiumeve të Kupës së Botës

Katari ndalon alkoolin në dhe rreth stadiumeve të Kupës së Botës

Ndërkombëtare
Çfarë ndodh kur ndaloni së piri alkool?

Çfarë ndodh kur ndaloni së piri alkool?

Shëndetësi Lajme
E keni tepruar me alkool? Në Mbretërinë e Bashkuar del në shitje pilula e re që shmang dhimbjet e kokës

E keni tepruar me alkool? Në Mbretërinë e Bashkuar del në shitje pilula e re që shmang dhimbjet e kokës

Shëndetësi Lajme
Parandalohet kontrabanda e 2,400 litrave të alkoolit etilik nga Mitrovica e Veriut

Parandalohet kontrabanda e 2,400 litrave të alkoolit etilik nga Mitrovica e Veriut

Kosovë
Njerëzit që punojnë më shumë se 49 orë në javë pinë më shumë alkool, zbulon studimi

Njerëzit që punojnë më shumë se 49 orë në javë pinë më shumë alkool, zbulon studimi

Shëndetësi Lajme
Arrestohet pejani, sulmoi policët nën ndikimin e alkoolit

Arrestohet pejani, sulmoi policët nën ndikimin e alkoolit

Kronika e Zezë
Adriano vazhdon me skandale, kapet duke vozitur pa leje dhe refuzon të bëjë testin e alkoolit

Adriano vazhdon me skandale, kapet duke vozitur pa leje dhe refuzon të bëjë testin e alkoolit

Ndërkombëtare
Në Gjakovë arrestohet personi që vidhte alkool të shtrenjtë në një qendër tregtare

Në Gjakovë arrestohet personi që vidhte alkool të shtrenjtë në një qendër tregtare

Kronika e Zezë
Talebanët sekuestrojnë afro 3 mijë litra alkool, fuqitë e mbushura i derdhin në një kanal në Kabul

Talebanët sekuestrojnë afro 3 mijë litra alkool, fuqitë e mbushura i derdhin në një kanal në Kabul

Azia
Esëll për Krishtlindje, për katër javë ndalohet shërbimi i alkoolit në kafiteri, restorante e hotele të Norvegjisë  

Esëll për Krishtlindje, për katër javë ndalohet shërbimi i alkoolit në kafiteri, restorante e hotele të Norvegjisë  

Evropa
A mund të pini alkool teksa përdorni antibiotikë?

A mund të pini alkool teksa përdorni antibiotikë?

Shëndetësi Lajme
Mali i Zi arreston ish-zyrtarin rus Igor Chuyan i kërkuar për mashtrim financiar

Mali i Zi arreston ish-zyrtarin rus Igor Chuyan i kërkuar për mashtrim financiar

Mali i Zi
Shprehitë e këqija ushqyese që dëmtojnë imunitetin

Shprehitë e këqija ushqyese që dëmtojnë imunitetin

Këshilla mjekësore
Forconi eshtrat në mënyrë natyrale

Forconi eshtrat në mënyrë natyrale

Këshilla mjekësore
Asnjëherë mos merrni antibiotikë me këto pije

Asnjëherë mos merrni antibiotikë me këto pije

Të njohim produktet
Deshën të festojnë e përfunduan në spital, ushtarët amerikanë helmohen me antifriz duke menduar se është pije alkoolike

Deshën të festojnë e përfunduan në spital, ushtarët amerikanë helmohen me antifriz duke menduar se është pije alkoolike

Amerika
AKPPM reagon ndaj kompanisë “Gentipharm”, lidhur me importin e alkoolit

AKPPM reagon ndaj kompanisë “Gentipharm”, lidhur me importin e alkoolit

Kosovë