LAJMI I FUNDIT:

Aligatori

30 Artikuj

Oficerët kapën një aligator 1.2 metra në Tenesi

Oficerët kapën një aligator 1.2 metra në Tenesi

Fun Lajme
Katër amerikanë kapin një aligator gjigant

Katër amerikanë kapin një aligator gjigant

Interesante
Aligatori masiv i kapur në Misisipi thyen një rekord të ri shtetëror

Aligatori masiv i kapur në Misisipi thyen një rekord të ri shtetëror

Interesante
Aligatori futet në një shtëpi në Luiziana përmes hyrjes së qenit

Aligatori futet në një shtëpi në Luiziana përmes hyrjes së qenit

Interesante
Ndërsa një burrë po peshkonte, një aligator doli nga liqeni në Karolinë të Jugut dhe filloi ta ndiqte

Ndërsa një burrë po peshkonte, një aligator doli nga liqeni në Karolinë të Jugut dhe filloi ta ndiqte

Fun Lajme
Aligatori gjigant futet në një pishinë në Florida, eksperti për largimin e tyre përdor metoda të mundjes për ta larguar

Aligatori gjigant futet në një pishinë në Florida, eksperti për largimin e tyre përdor metoda të mundjes për ta larguar

Interesante
Aligatori bie nga kati i njëzet i një banese në Kinë – shpëton për mrekulli

Aligatori bie nga kati i njëzet i një banese në Kinë – shpëton për mrekulli

Azia
Momenti i frikshëm kur dhjetëra notarë mbeten të bllokuar në një platformë të një liqen të Teksasit teksa aligatori “fshihej aty pranë”

Momenti i frikshëm kur dhjetëra notarë mbeten të bllokuar në një platformë të një liqen të Teksasit teksa aligatori “fshihej aty pranë”

Amerika
Aligatori filloi t’i fërshëllejë gruas që lundronte pranë tij

Aligatori filloi t’i fërshëllejë gruas që lundronte pranë tij

Fun Lajme
Ngordh në kopshtin zoologjik të Bronx aligatori i cili u shpëtua nga liqeni Prospect Park në Brooklyn

Ngordh në kopshtin zoologjik të Bronx aligatori i cili u shpëtua nga liqeni Prospect Park në Brooklyn

Amerika
Policia mbylli një rrugë në Florida për shkak të një aligatori

Policia mbylli një rrugë në Florida për shkak të një aligatori

Interesante
Aligatori që u pa në autostradën e ngarkuar në Teksas ishte në fakt lodër

Aligatori që u pa në autostradën e ngarkuar në Teksas ishte në fakt lodër

Interesante
Pas një kërkimi intensiv, trupi i dyvjeçarit në Florida gjendet në gojën e një aligatori

Pas një kërkimi intensiv, trupi i dyvjeçarit në Florida gjendet në gojën e një aligatori

Amerika
Aligatori dhjetë metra i gjatë filmohet duke ecur nëpër një lagje luksoze të Floridës

Aligatori dhjetë metra i gjatë filmohet duke ecur nëpër një lagje luksoze të Floridës

Fun Lajme
Aligatori i madh shihet duke shëtitur në periferi të Houstonit

Aligatori i madh shihet duke shëtitur në periferi të Houstonit

Fun Lajme
Një aligator femër kënaqet duke u gërvishtur

Një aligator femër kënaqet duke u gërvishtur

Interesante
Arratiset peshku ‘përbindësh’ pas tharjes së liqenit në Kinë – mund t’i sulmojë edhe njerëzit

Arratiset peshku ‘përbindësh’ pas tharjes së liqenit në Kinë – mund t’i sulmojë edhe njerëzit

Interesante
Rrëfimi i burrit që i shpëtoi sulmit të aligatorit dhe gjithçka u filmua me dron: Më çau kafkën dhe nofullën

Rrëfimi i burrit që i shpëtoi sulmit të aligatorit dhe gjithçka u filmua me dron: Më çau kafkën dhe nofullën

Amerika
‘Takimi’ midis aligatorit dhe peshkaqenit – pamjet janë kapur nga peshkatari i cili thotë se për pak u bë ‘viktima e tyre’

‘Takimi’ midis aligatorit dhe peshkaqenit – pamjet janë kapur nga peshkatari i cili thotë se për pak u bë ‘viktima e tyre’

Interesante
Vlerësimi i gabuar i një fëmije në Florida – deshi të luante me të duke menduar se ishte një breshkë, por në fakt bëhej fjalë për një aligator

Vlerësimi i gabuar i një fëmije në Florida – deshi të luante me të duke menduar se ishte një breshkë, por në fakt bëhej fjalë për një aligator

Fun Lajme
Video tregon luftën mes aligatorit dhe gjarprit në një përrua në Brazil

Video tregon luftën mes aligatorit dhe gjarprit në një përrua në Brazil

Fun Lajme
Injoron shenjat paralajmëruese, notuesi brazilian futet në liqen – i vihet nga pas aligatorit që e kafshon në kraharor

Injoron shenjat paralajmëruese, notuesi brazilian futet në liqen – i vihet nga pas aligatorit që e kafshon në kraharor

Amerika Latine
Peshkaqeni sulmon aligatorin, para turistëve të cilët kapën pamjet e ngjarjes së ndodhur në ujërat e Karolinës së Jugut në SHBA

Peshkaqeni sulmon aligatorin, para turistëve të cilët kapën pamjet e ngjarjes së ndodhur në ujërat e Karolinës së Jugut në SHBA

Interesante
Aligatori i madh që ha një aligator më të vogël – pamje që tregojnë se sa të ‘pamëshirshëm’ janë ata

Aligatori i madh që ha një aligator më të vogël – pamje që tregojnë se sa të ‘pamëshirshëm’ janë ata

Interesante