LAJMI I FUNDIT:
Alex Oxlade-Chamberlain

Alex Oxlade-Chamberlain

119 Artikuj

Info

Mesfushori anglez ka lindur më 15 gusht 1993. Te Liverpooli ka ardhur nga Arsenalit, ndërsa në të kaluarën ka luajtur edhe për Southamptonin.

Klauzolat më të çuditshme të lojtarëve ndër vite: Klubet e natës, kurs kuzhine për gruan, testikuj delesh, skijimi, udhëtimi në hapësirë

Klauzolat më të çuditshme të lojtarëve ndër vite: Klubet e natës, kurs kuzhine për gruan, testikuj delesh, skijimi, udhëtimi në hapësirë

Ndërkombëtare
Lista me 30 mesfushorët më të paguar në Ligën Premier – aty është edhe Granit Xhaka

Lista me 30 mesfushorët më të paguar në Ligën Premier – aty është edhe Granit Xhaka

Premier League
Nga Mane te Martial: Top 20 transferimet më të shtrenjta që kanë ndodhur në ditën e fundit të afatit kalimtar

Nga Mane te Martial: Top 20 transferimet më të shtrenjta që kanë ndodhur në ditën e fundit të afatit kalimtar

Ndërkombëtare
Nga Mbappe e Benzema te Fati e Fabregas, 11 golashënuesit më të rinj në Ligën e Kampionëve

Nga Mbappe e Benzema te Fati e Fabregas, 11 golashënuesit më të rinj në Ligën e Kampionëve

Liga e Kampionëve
Top 30 talentët më të vlefshëm në histori të futbollit nën moshën 18-vjeçare

Top 30 talentët më të vlefshëm në histori të futbollit nën moshën 18-vjeçare

Ndërkombëtare
A është Salah egoist? Oxlade-Chamberlain jep përgjigje brilante

A është Salah egoist? Oxlade-Chamberlain jep përgjigje brilante

Premier League
Dhjetë klauzolat më të çuditshme në histori të futbollit

Dhjetë klauzolat më të çuditshme në histori të futbollit

Ndërkombëtare
Liverpooli i ofron Atleticos shërbimet e Oxlade-Chamberlain për një top lojtar tjetër

Liverpooli i ofron Atleticos shërbimet e Oxlade-Chamberlain për një top lojtar tjetër

Premier League
Van Dijk dhe Ox-Chamberlain refuzuan Chelsean shkaku i Contes

Van Dijk dhe Ox-Chamberlain refuzuan Chelsean shkaku i Contes

Premier League
Gërshetimi i sportit dhe artit në romancë: 15 futbollistët që u lidhën me bukuroshe të famshme

Gërshetimi i sportit dhe artit në romancë: 15 futbollistët që u lidhën me bukuroshe të famshme

Imran Amiti
Chamberlain më i miri: West Ham 0-2 Liverpool, notat e lojtarëve

Chamberlain më i miri: West Ham 0-2 Liverpool, notat e lojtarëve

Premier League
Liverpooli vazhdon sigurt drejt titullit, fiton edhe ndaj West Hamit

Liverpooli vazhdon sigurt drejt titullit, fiton edhe ndaj West Hamit

Premier League
Dhjetë momentet më kontroverse të dekadës në Ligën Premier – Nga rrëshqitja e Gerrardit, deri tek përplasja e Xhakës me tifozë dhe kafshimi i Suarezit

Dhjetë momentet më kontroverse të dekadës në Ligën Premier – Nga rrëshqitja e Gerrardit, deri tek përplasja e Xhakës me tifozë dhe kafshimi i Suarezit

Shkumbin Pireva
Klopp konfirmon se Chamberlain ka dëmtuar ligamentet

Klopp konfirmon se Chamberlain ka dëmtuar ligamentet

Premier League
Formacioni më i mirë i fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve në bazë të statistikave

Formacioni më i mirë i fazës së grupeve në Ligën e Kampionëve në bazë të statistikave

Liga e Kampionëve
Liverpooli fiton me lehtësi ndaj Bournemouthit, minuta kishte edhe për Shaqirin

Liverpooli fiton me lehtësi ndaj Bournemouthit, minuta kishte edhe për Shaqirin

Premier League
Notat e lojtarëve: Liverpool 2-1 Genk, Oxlade-Chamberlain me vlerësim të lartë

Notat e lojtarëve: Liverpool 2-1 Genk, Oxlade-Chamberlain me vlerësim të lartë

Liga e Kampionëve
Liverpooli arkëton pikë të plota ndaj Genkut

Liverpooli arkëton pikë të plota ndaj Genkut

Liga e Kampionëve
Oxlade-Chamberlain rikthehet titullar pas 18 muajve me një gol të klasit botëror ndaj Genkut

Oxlade-Chamberlain rikthehet titullar pas 18 muajve me një gol të klasit botëror ndaj Genkut

Liga e Kampionëve
Genk 1-4 Liverpool, notat e lojtarëve

Genk 1-4 Liverpool, notat e lojtarëve

Liga e Kampionëve
Liverpooli pa problem ndaj Genkut

Liverpooli pa problem ndaj Genkut

Liga e Kampionëve
Chamberlain përgjigjet shkëlqyeshëm kur pyetet nëse Salah është egoist

Chamberlain përgjigjet shkëlqyeshëm kur pyetet nëse Salah është egoist

Premier League
Zyrtare: Oxlade-Chamberlain vazhdon kontratën me Liverpoolin

Zyrtare: Oxlade-Chamberlain vazhdon kontratën me Liverpoolin

Premier League
Oxlade-Chamberlain ia dedikon triumfin edhe ish-klubit të tij, Arsenal

Oxlade-Chamberlain ia dedikon triumfin edhe ish-klubit të tij, Arsenal

Liga e Kampionëve