LAJMI I FUNDIT:

Alessandro Nesta

37 Artikuj

Nesta tregon formulën se si ndalet Haaland

Nesta tregon formulën se si ndalet Haaland

Premier League
Nesta dhe Silva kalojnë çaste së bashku para përballjes ndërmjet Chelseat dhe Milanit

Nesta dhe Silva kalojnë çaste së bashku para përballjes ndërmjet Chelseat dhe Milanit

Liga e Kampionëve
Nesta kritikon De Ligtin për deklarata kundër Juventusit: Nuk do t’i kisha thënë ato që ai i tha, thjesht shko te Bayern Munich

Nesta kritikon De Ligtin për deklarata kundër Juventusit: Nuk do t’i kisha thënë ato që ai i tha, thjesht shko te Bayern Munich

Bundesliga
Nesta i ‘përulet’ Maldinit për punën e bërë te Milani – një respekt i madh mes dy legjendave të Rossonerëve

Nesta i ‘përulet’ Maldinit për punën e bërë te Milani – një respekt i madh mes dy legjendave të Rossonerëve

Serie A
Buffon, Ronaldinho, Messi – Formacioni i ëndrrave nga Ibrahimovic është absolutisht i pabesueshëm

Buffon, Ronaldinho, Messi – Formacioni i ëndrrave nga Ibrahimovic është absolutisht i pabesueshëm

Ndërkombëtare
Nesta flet për të ardhmen e tij si trajner dhe favoritin për titullin e Serie A

Nesta flet për të ardhmen e tij si trajner dhe favoritin për titullin e Serie A

Serie A
Ibrahimovic zgjedh formacionin më të mirë në histori të futbollit, befason me përzgjedhjen duke lënë jashtë tij Messin e Ronaldon

Ibrahimovic zgjedh formacionin më të mirë në histori të futbollit, befason me përzgjedhjen duke lënë jashtë tij Messin e Ronaldon

Ndërkombëtare
Pirlo kërkon që Nesta t’i bashkohet në stafin e tij te Juventusi

Pirlo kërkon që Nesta t’i bashkohet në stafin e tij te Juventusi

Serie A
Lippi flet për trajnerët italianë, nga Conte te Gattuso dhe Inzaghi

Lippi flet për trajnerët italianë, nga Conte te Gattuso dhe Inzaghi

Ndërkombëtare
Tifozët zgjedhin 50 mbrojtësit më të mirë të të gjitha kohërave

Tifozët zgjedhin 50 mbrojtësit më të mirë të të gjitha kohërave

Ndërkombëtare
Formacioni më i shtrenjtë në vitin 2006, i dominuar nga futbollistët e Chelseat – Ronaldinho me vlerën më të madhe

Formacioni më i shtrenjtë në vitin 2006, i dominuar nga futbollistët e Chelseat – Ronaldinho me vlerën më të madhe

Serie A
Mesfushë shkatërruese dhe sulm i jashtëzakonshëm, formacioni më i shtrenjtë i vitit 2005 – Ronaldinho lojtari me vlerën më të madhe

Mesfushë shkatërruese dhe sulm i jashtëzakonshëm, formacioni më i shtrenjtë i vitit 2005 – Ronaldinho lojtari me vlerën më të madhe

Ndërkombëtare
Rikthimi në kohë, ky ishte formacioni më i shtrenjtë në vitin 2004 – futbollisti me vlerën më të madhe kushtonte 50 milionë euro

Rikthimi në kohë, ky ishte formacioni më i shtrenjtë në vitin 2004 – futbollisti me vlerën më të madhe kushtonte 50 milionë euro

Ndërkombëtare
Formacioni më i mirë që e ka drejtuar Carlo Ancelotti – emra të mëdhenj jashtë, por në të Ronaldo e Kaka

Formacioni më i mirë që e ka drejtuar Carlo Ancelotti – emra të mëdhenj jashtë, por në të Ronaldo e Kaka

Ndërkombëtare
Ronaldo lojtari më i shtrenjtë në histori të Serie A, lista me top-10 transferimet

Ronaldo lojtari më i shtrenjtë në histori të Serie A, lista me top-10 transferimet

Serie A
Zyrtare: Nesta emërohet trajner i skuadrës italiane, Perugia

Zyrtare: Nesta emërohet trajner i skuadrës italiane, Perugia

Ligat tjera
Pirlo zbulon bashkëlojtarët, kundërshtarët dhe ndeshjen më të mirë

Pirlo zbulon bashkëlojtarët, kundërshtarët dhe ndeshjen më të mirë

Ndërkombëtare
Lojtarët më të mëdhenj që kanë luajtur në Serie A në vitet e 90-ta: Maldini, Zidane, Baggio dhe Batistuta janë në top 20 – kush është numër 1?

Lojtarët më të mëdhenj që kanë luajtur në Serie A në vitet e 90-ta: Maldini, Zidane, Baggio dhe Batistuta janë në top 20 – kush është numër 1?

Serie A
Nesta: Do të doja ta drejtoja Milanin ose Lazion

Nesta: Do të doja ta drejtoja Milanin ose Lazion

Serie A
Nesta flet për problemet e Milanit, luftën për titull të Serie A, të ardhmen si trajner dhe pasardhësit e tij

Nesta flet për problemet e Milanit, luftën për titull të Serie A, të ardhmen si trajner dhe pasardhësit e tij

Ndërkombëtare
Nga Parma e viteve të 90-ta deri te Juve i Allegrit: Formacionet më të mira në tri epokat e Buffonit (Foto)

Nga Parma e viteve të 90-ta deri te Juve i Allegrit: Formacionet më të mira në tri epokat e Buffonit (Foto)

Arbios Kryeziu
Tassotti zbulon formacionin më të mirë në histori të Milanit –Shumë yje brenda, por edhe shumë të tjerë jashtë (Foto)

Tassotti zbulon formacionin më të mirë në histori të Milanit –Shumë yje brenda, por edhe shumë të tjerë jashtë (Foto)

Serie A
Bonucci zbulon idhullin e tij

Bonucci zbulon idhullin e tij

Serie A
Formacioni më i mirë i Ancelottit me lojtarët që ka stërvitur gjatë karrierës (Foto)

Formacioni më i mirë i Ancelottit me lojtarët që ka stërvitur gjatë karrierës (Foto)

Ndërkombëtare