LAJMI I FUNDIT:

Aleanca për shqiptarët

207 Artikuj

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët takoi Presidenten Osmani-Sadriu, e uroi për liberalizimin e vizave 

Kryetari i Aleancës për Shqiptarët takoi Presidenten Osmani-Sadriu, e uroi për liberalizimin e vizave 

Kosovë
ASH: Fakti që në OBRM-PDUKM po mendohet dhe bisedohet për ndryshime kushtetuese është gjë e mirë

ASH: Fakti që në OBRM-PDUKM po mendohet dhe bisedohet për ndryshime kushtetuese është gjë e mirë

Maqedonia e Veriut
Aleanca për Shqiptarët: Asociacioni nuk mund të jetë njëetnik, mbështesim kushtet e paraqitura nga Kurti

Aleanca për Shqiptarët: Asociacioni nuk mund të jetë njëetnik, mbështesim kushtet e paraqitura nga Kurti

Kosovë
Kurti takohet me një delegacion të Aleancës pёr Shqiptarët

Kurti takohet me një delegacion të Aleancës pёr Shqiptarët

Kosovë
Alternativa: Taravari përpiqet të arsyetojë gatishmërinë për të shpëtuar “zjarrin” e BDI-së dhe për të hyrë në qeveri

Alternativa: Taravari përpiqet të arsyetojë gatishmërinë për të shpëtuar “zjarrin” e BDI-së dhe për të hyrë në qeveri

Maqedonia e Veriut
ASH: Fushata në Tetovë, fushatë kontratash nga pushteti lokal dhe qëndror

ASH: Fushata në Tetovë, fushatë kontratash nga pushteti lokal dhe qëndror

Maqedonia e Veriut
ASH: Buxheti i familjeve po zbehet çdo muaj për shkak të inflacionit, qytetarët kërkojnë zgjidhje

ASH: Buxheti i familjeve po zbehet çdo muaj për shkak të inflacionit, qytetarët kërkojnë zgjidhje

Maqedonia e Veriut
Arben Taravari zgjidhet nënkryetar i ASH-së, shpallet konkurs për kryetarët e degëve

Arben Taravari zgjidhet nënkryetar i ASH-së, shpallet konkurs për kryetarët e degëve

Maqedonia e Veriut
Mijëra shqiptarë në pritje të miratimit të Ligjit për shtetësinë në Maqedoninë e Veriut

Mijëra shqiptarë në pritje të miratimit të Ligjit për shtetësinë në Maqedoninë e Veriut

Politikë
Lëvizja Besa, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët përshëndesin Kosovën për themelimin e Ushtrisë së saj

Lëvizja Besa, BDI dhe Aleanca për Shqiptarët përshëndesin Kosovën për themelimin e Ushtrisë së saj

Politikë
Koalicion i ri lokal në komunën e Dibrës. BDI-ja e konsideron si të pamoralshme

Koalicion i ri lokal në komunën e Dibrës. BDI-ja e konsideron si të pamoralshme

Komunat
Partitë shqiptare në Maqedoni kundër ndarjes së Kosovës

Partitë shqiptare në Maqedoni kundër ndarjes së Kosovës

Politikë
Ndryshon mbështetja e shqiptarëve ndaj LSDM-së (Anketë)

Ndryshon mbështetja e shqiptarëve ndaj LSDM-së (Anketë)

Lirim Shabani
ASH: Maqedonia e Ilindenit shkel sekularitetin e shtetit

ASH: Maqedonia e Ilindenit shkel sekularitetin e shtetit

Amir Jakupi
ASH-ja dhe njëri krah nga Lëvizja Besa përkrahin protestën kundër kazinos në Reçicë të vogël

ASH-ja dhe njëri krah nga Lëvizja Besa përkrahin protestën kundër kazinos në Reçicë të vogël

Lirim Shabani
Një zyrë në komunën e Strugës bëhet mollë sherri ndërmjet Aleancës për Shqiptarët dhe Ramiz Merkos

Një zyrë në komunën e Strugës bëhet mollë sherri ndërmjet Aleancës për Shqiptarët dhe Ramiz Merkos

Lirim Shabani
Mbështetje e partive për rastin e Almir Aliut (Video)

Mbështetje e partive për rastin e Almir Aliut (Video)

Sociale
ASH: Dënojmë ashpër sulmin qyqar ndaj profesorit Sinadinovski

ASH: Dënojmë ashpër sulmin qyqar ndaj profesorit Sinadinovski

Politikë
OBRM-PDUKM-ja nuk heq dorë nga amandamentet kundër gjuhës shqipe (Video)

OBRM-PDUKM-ja nuk heq dorë nga amandamentet kundër gjuhës shqipe (Video)

Politikë
Zaev mohon se është kërcënuar nga Ahmeti me largim nga Qeveria nëse ASH-së nuk i merret Ministria e Shëndetësisë

Zaev mohon se është kërcënuar nga Ahmeti me largim nga Qeveria nëse ASH-së nuk i merret Ministria e Shëndetësisë

Maqedonia e Veriut
Sela: Zaev tani ka një post ministror më tepër, por ka humbur një partner serioz për reforma

Sela: Zaev tani ka një post ministror më tepër, por ka humbur një partner serioz për reforma

Maqedonia e Veriut
Sot edhe zyrtarisht deponuan dorëheqjet e tyre funksionarët e Aleancës për Shqiptarët

Sot edhe zyrtarisht deponuan dorëheqjet e tyre funksionarët e Aleancës për Shqiptarët

Maqedonia e Veriut
PDSH-ja hyn në Qeverinë Zaev?

PDSH-ja hyn në Qeverinë Zaev?

Lirim Shabani
Sela: Kishte komplot kundër meje, Ahmeti dhe Zaev dëshironin eliminimin tim politik

Sela: Kishte komplot kundër meje, Ahmeti dhe Zaev dëshironin eliminimin tim politik

Maqedonia e Veriut