LAJMI I FUNDIT:

Alaska

103 Artikuj

Patrulla e Rojës Bregdetare të SHBA-së hasë në anijet ushtarake kineze në afërsi të Alaskës

Patrulla e Rojës Bregdetare të SHBA-së hasë në anijet ushtarake kineze në afërsi të Alaskës

Amerika
Lumenjtë e ndotur të Alaskës, ngrica e përhershme po shkrihet, ujërat e pastër nuk janë më blu

Lumenjtë e ndotur të Alaskës, ngrica e përhershme po shkrihet, ujërat e pastër nuk janë më blu

Lifestyle
SHBA-ja përgjon aeroplanët rusë

SHBA-ja përgjon aeroplanët rusë

Nga Bota
Roboti pa kokë me madhësinë e qenit, do të patrullojë në aeroportin e Alaskës për të parandaluar goditjet e shpendëve me fluturaket

Roboti pa kokë me madhësinë e qenit, do të patrullojë në aeroportin e Alaskës për të parandaluar goditjet e shpendëve me fluturaket

Interesante
Katër aeroplanë rusë janë detektuar duke fluturuar mbi ujërat ndërkombëtare pranë Alaskës

Katër aeroplanë rusë janë detektuar duke fluturuar mbi ujërat ndërkombëtare pranë Alaskës

Amerika
Në skaj të një rruge në SHBA gjeti iPhone që ende punonte, besohet se ka rënë nga aeroplani i Alaska Airlines nga 4.900 metra lartësi

Në skaj të një rruge në SHBA gjeti iPhone që ende punonte, besohet se ka rënë nga aeroplani i Alaska Airlines nga 4.900 metra lartësi

Interesante
Rrokulliset mjeti transportues i ushtrisë amerikane në Alaska, humbin jetën dy ushtarë dhe 12 tjerë lëndohen

Rrokulliset mjeti transportues i ushtrisë amerikane në Alaska, humbin jetën dy ushtarë dhe 12 tjerë lëndohen

Evropa
‘Trekëndëshi Misterioz’ i Alaskës ku thuhet se u zhdukën shumë njerëz dhe “Këmbëmadhi” endet i lirë

‘Trekëndëshi Misterioz’ i Alaskës ku thuhet se u zhdukën shumë njerëz dhe “Këmbëmadhi” endet i lirë

Interesante
Studiuesit gjejnë një sferë misterioze të artë në brigjet e Paqësorit të Alaskës

Studiuesit gjejnë një sferë misterioze të artë në brigjet e Paqësorit të Alaskës

Interesante
Pas shpërthimit të digës dhe shembjes së shtëpisë, flet çifti nga Alaska të cilëve ua “përpiu” uji pronën

Pas shpërthimit të digës dhe shembjes së shtëpisë, flet çifti nga Alaska të cilëve ua “përpiu” uji pronën

Amerika
Momenti kur një shtëpi ‘rrëshqiti në lumë’ ndërsa Alaska u godit nga një përmbytje akullnajore ‘e paprecedentë’

Momenti kur një shtëpi ‘rrëshqiti në lumë’ ndërsa Alaska u godit nga një përmbytje akullnajore ‘e paprecedentë’

Amerika
Paralajmërim për cunami, një tërmet me fuqi shkatërruese prej 7.4 Rihter godet Alaskën

Paralajmërim për cunami, një tërmet me fuqi shkatërruese prej 7.4 Rihter godet Alaskën

Amerika
Gjashtë vendet në botë ku dielli nuk perëndon për më shumë se 70 ditë në vit

Gjashtë vendet në botë ku dielli nuk perëndon për më shumë se 70 ditë në vit

Kuriozitete


mob5