LAJMI I FUNDIT:

Alabama

72 Artikuj

Vrasësi refuzon të provojë metodën e re të dënimit me vdekje në SHBA

Vrasësi refuzon të provojë metodën e re të dënimit me vdekje në SHBA

Amerika
Të dënuarin me vdekje në Alabama e pret një metodë e re e ekzekutimit të dënimit

Të dënuarin me vdekje në Alabama e pret një metodë e re e ekzekutimit të dënimit

Amerika
Gjashtë persona rrahin brutalisht një njeri me ngjyrë në Alabama

Gjashtë persona rrahin brutalisht një njeri me ngjyrë në Alabama

Amerika
Një 8-vjeçar nga Alabama është arrestuar pasi kishte vjedhur një veturë nën kërcënimin e armës, gjë që çoi edhe në një ndjekje nga policia

Një 8-vjeçar nga Alabama është arrestuar pasi kishte vjedhur një veturë nën kërcënimin e armës, gjë që çoi edhe në një ndjekje nga policia

Auto Fun
Peshkaqeni noton pak metra larg burrit dhe djalit të vogël në Alabama, për fat nuk lëndohet askush – pamjet me dron tregojnë momentin

Peshkaqeni noton pak metra larg burrit dhe djalit të vogël në Alabama, për fat nuk lëndohet askush – pamjet me dron tregojnë momentin

Interesante
Të paktën një i vdekur dhe disa të plagosur pas të shtënave në një festë ditëlindjeje në Alabama

Të paktën një i vdekur dhe disa të plagosur pas të shtënave në një festë ditëlindjeje në Alabama

Amerika
Momenti kur një shkolle në Alabama i vjen një vizitor i paftuar

Momenti kur një shkolle në Alabama i vjen një vizitor i paftuar

Interesante
Dy të vdekur pasi një helikopter Black Hawk u rrëzua në Alabama – pamje që thuhet se tregojnë momentin e ‘përplasjes për tokë’

Dy të vdekur pasi një helikopter Black Hawk u rrëzua në Alabama – pamje që thuhet se tregojnë momentin e ‘përplasjes për tokë’

Amerika
Transportuesin e valixheve në SHBA e “përpin” motori i aeroplanit

Transportuesin e valixheve në SHBA e “përpin” motori i aeroplanit

Amerika
Një i vdekur dhe të paktën nëntë të plagosur gjatë një konflikti me armë në natën e Vitit të Ri në Alabama

Një i vdekur dhe të paktën nëntë të plagosur gjatë një konflikti me armë në natën e Vitit të Ri në Alabama

Amerika
Foshnja në Alabama lindi në të njëjtën datë kur lindën edhe prindërit e saj

Foshnja në Alabama lindi në të njëjtën datë kur lindën edhe prindërit e saj

Interesante
Disa universitete amerikane kufizojnë qasjen në TikTok brenda kampuseve të tyre

Disa universitete amerikane kufizojnë qasjen në TikTok brenda kampuseve të tyre

Aplikacione
Thellohet skandali i punës me fëmijë tek furnizuesit të pjesëve të Hyundai-Kia

Thellohet skandali i punës me fëmijë tek furnizuesit të pjesëve të Hyundai-Kia

Auto Lajme
Motrat që i mbijetuan Holokaustit vdesin pak ditë njëra pas tjetrës në SHBA – zbulohen pjesë të rrëfimit për jetën e tyre

Motrat që i mbijetuan Holokaustit vdesin pak ditë njëra pas tjetrës në SHBA – zbulohen pjesë të rrëfimit për jetën e tyre

Nga Bota
Në vend se të shpërblehet për kujdesin që po tregon ndaj kopshtit, amerikani arrestohet se ujiti lulet e fqinjit

Në vend se të shpërblehet për kujdesin që po tregon ndaj kopshtit, amerikani arrestohet se ujiti lulet e fqinjit

Interesante
Peshkaqeni dhuron spektakël pran bregdetit të Alabamas

Peshkaqeni dhuron spektakël pran bregdetit të Alabamas

Interesante
Dy të vrarë dhe një i plagosur nga të shtënat në një kishë afër Birmingham, Alabama

Dy të vrarë dhe një i plagosur nga të shtënat në një kishë afër Birmingham, Alabama

Amerika
Burri në Alabama gjobitet për hedhje mbeturinash, pasi që vazhdimisht vendoste lule tek varri i të fejuarës

Burri në Alabama gjobitet për hedhje mbeturinash, pasi që vazhdimisht vendoste lule tek varri i të fejuarës

Interesante
Përpiqet të hyjë me dhunë në shkollën fillore, vritet një person në Alabama

Përpiqet të hyjë me dhunë në shkollën fillore, vritet një person në Alabama

Amerika
Çifti amerikan shndërroi helikopterin në diçka shumë interesante

Çifti amerikan shndërroi helikopterin në diçka shumë interesante

Interesante
Përfundim dramatik i kërkimit 11 ditor të zyrtares së burgut dhe ‘vrasësit’ në Alabama – të cilin ajo e ndihmoi të arratisej

Përfundim dramatik i kërkimit 11 ditor të zyrtares së burgut dhe ‘vrasësit’ në Alabama – të cilin ajo e ndihmoi të arratisej

Amerika
Momenti kur zyrtarja në Alabama ndihmoi arratisjen e ‘vrasësit’ – me të cilin kishin një ‘marrëdhënie të veçantë’ në burg

Momenti kur zyrtarja në Alabama ndihmoi arratisjen e ‘vrasësit’ – me të cilin kishin një ‘marrëdhënie të veçantë’ në burg

Amerika
Autoritetet në Alabama kërkojnë një të burgosur dhe zyrtaren e burgut, tregohet se si ajo ndihmoi arratisjen e tij

Autoritetet në Alabama kërkojnë një të burgosur dhe zyrtaren e burgut, tregohet se si ajo ndihmoi arratisjen e tij

Amerika
Kirurgët transplantuan me sukses dy veshka derri te një burrë nga Alabama – dy javë pasi një mashkulli iu vendos zemra e një derri

Kirurgët transplantuan me sukses dy veshka derri te një burrë nga Alabama – dy javë pasi një mashkulli iu vendos zemra e një derri

Amerika