LAJMI I FUNDIT:

Al Jazeera

29 Artikuj

Kurti për Al Jazeera: Nuk jap garanci për mosarrestimin e kriminelëve që janë në listën e zezë të SHBA-së

Kurti për Al Jazeera: Nuk jap garanci për mosarrestimin e kriminelëve që janë në listën e zezë të SHBA-së

Kosovë
Nga Al Jazeera thonë se do ta dërgojnë në GJND rastin e gazetares së vrarë

Nga Al Jazeera thonë se do ta dërgojnë në GJND rastin e gazetares së vrarë

Azia
Hetimet e palestinezëve tregojnë se gazetarja Abu Akleh u vra me paramendim nga ana e izraelitëve

Hetimet e palestinezëve tregojnë se gazetarja Abu Akleh u vra me paramendim nga ana e izraelitëve

Azia
Detaje dhe pamje tronditëse – kolegët që ishin me të rrëfejnë momentin e vrasjes së gazetares së Al Jazeera në Bregun Perëndimor

Detaje dhe pamje tronditëse – kolegët që ishin me të rrëfejnë momentin e vrasjes së gazetares së Al Jazeera në Bregun Perëndimor

Nga Bota
Pse Roman Abramovich po përpiqet të ndërmjetësojë në arritjen e paqes Rusi-Ukrainë?

Pse Roman Abramovich po përpiqet të ndërmjetësojë në arritjen e paqes Rusi-Ukrainë?

Hakim Kasami
Osmani për Al Jazeeran: Kërcënimet sikur për Bosnjën nuk e ndalin Kosovën në synimet për t’iu bashkuar NATO-s

Osmani për Al Jazeeran: Kërcënimet sikur për Bosnjën nuk e ndalin Kosovën në synimet për t’iu bashkuar NATO-s

Kosovë
Kërkesa e Mehajt për bazë të përhershme ushtarake amerikane, merr jehonë në mediat botërore

Kërkesa e Mehajt për bazë të përhershme ushtarake amerikane, merr jehonë në mediat botërore

Ismail Jakupi
Al Jazeera: Boshnjakët të shqetësuar se shtytja për krijimin e ushtrisë serbe mund të shkaktojë dhunën e luftës së fundit

Al Jazeera: Boshnjakët të shqetësuar se shtytja për krijimin e ushtrisë serbe mund të shkaktojë dhunën e luftës së fundit

Ballkan
Lufta e Parë Botërore dhe shqiptarët e boshnjakët në uniformën serbe

Lufta e Parë Botërore dhe shqiptarët e boshnjakët në uniformën serbe

Histori
Mediat ndërkombëtare shkruajnë për zjarrin tragjik në Tetovë

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për zjarrin tragjik në Tetovë

Maqedonia e Veriut
Al Jazeera: Nga Teksasi në Kosovë, e mbijetuara e përdhunimit kthehet në vendlindje tashmë si pjesë e qeverisë së re

Al Jazeera: Nga Teksasi në Kosovë, e mbijetuara e përdhunimit kthehet në vendlindje tashmë si pjesë e qeverisë së re

Kosovë
Mediet ndërkombëtare raportojnë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë

Mediet ndërkombëtare raportojnë për zgjedhjet e parakohshme parlamentare në Kosovë

Kosovë
Pas Enver Hoxhës: Ruajtja e statujës së fundit të Shqipërisë komuniste

Pas Enver Hoxhës: Ruajtja e statujës së fundit të Shqipërisë komuniste

Cult+
“Nuk e di nëse kanë vdekur ose janë të gjallë. Kam frikë për fatin e tyre”: Al Jazeera me video prekëse, përshkruan pasojat e tërmeteve të fuqishme në Shqipëri

“Nuk e di nëse kanë vdekur ose janë të gjallë. Kam frikë për fatin e tyre”: Al Jazeera me video prekëse, përshkruan pasojat e tërmeteve të fuqishme në Shqipëri

Shqipëri
Me liderin e vdekur, çfarë mund të ndodhë me ISIS-in? Skenarët e mundshëm dhe emrat që mund ta zëvendësojnë Abu Bekr al-Baghdadin

Me liderin e vdekur, çfarë mund të ndodhë me ISIS-in? Skenarët e mundshëm dhe emrat që mund ta zëvendësojnë Abu Bekr al-Baghdadin

Nga Bota
“Al Jazeera”: Qeveria e Shqipërisë i ka lënë në varfëri zonat rurale në veri (Video)

“Al Jazeera”: Qeveria e Shqipërisë i ka lënë në varfëri zonat rurale në veri (Video)

Shqipëri
I kaloi 44 vite në burg, reagon çuditshëm kur sheh nëpër rrugë pajisje moderne (Video)

I kaloi 44 vite në burg, reagon çuditshëm kur sheh nëpër rrugë pajisje moderne (Video)

Nga Bota
Rama për Al Jazeera: Zhbërja e dekretit për zgjedhjet e paprecedentë

Rama për Al Jazeera: Zhbërja e dekretit për zgjedhjet e paprecedentë

Shqipëri
Meta për Al Jazeera: S’ka zgjedhje më 30 qershor, të gjithë të zbatojnë dekretin – Rama nuk duhet të zhgënjehet me mua

Meta për Al Jazeera: S’ka zgjedhje më 30 qershor, të gjithë të zbatojnë dekretin – Rama nuk duhet të zhgënjehet me mua

Shqipëri
Tashmë dihen shtatë klubet që do të marrin pjesë në Kupën e Botës

Tashmë dihen shtatë klubet që do të marrin pjesë në Kupën e Botës

Ndërkombëtare
Netanyahu largon nga konferenca kreun e Al Jazeera

Netanyahu largon nga konferenca kreun e Al Jazeera

Nga Bota
Al Jazeera kërkon lirinë e mediave

Al Jazeera kërkon lirinë e mediave

Nga Bota
OKB: Kërkesa për mbylljen e ”Al Jazeera” është e papranueshme

OKB: Kërkesa për mbylljen e ”Al Jazeera” është e papranueshme

Nga Bota
Al Jazeera e Katarit, nën sulmin e hackerave

Al Jazeera e Katarit, nën sulmin e hackerave

Nga Bota