LAJMI I FUNDIT:

Akuzë për mashtrim

21 Artikuj

Arrestohen dy persona që dyshohen se pranuan një shumë të parave në emër të zyrtarëve të një ministrie

Arrestohen dy persona që dyshohen se pranuan një shumë të parave në emër të zyrtarëve të një ministrie

Kronika e Zezë
Të rinjtë nga Kumanova dhe Shkupi thonë se një grua i ka mashtruar për punë në Gjermani

Të rinjtë nga Kumanova dhe Shkupi thonë se një grua i ka mashtruar për punë në Gjermani

Maqedonia e Veriut
Mori ryshfet deri në 90 mijë euro për të ndikuar në tendera, lihet në burg 39-vjeçarja nga Korça

Mori ryshfet deri në 90 mijë euro për të ndikuar në tendera, lihet në burg 39-vjeçarja nga Korça

Shqipëri
“Punonjësja mashtruese” në Korçë, zbardhen denoncimet e “viktimave” të Viola Sterjos

“Punonjësja mashtruese” në Korçë, zbardhen denoncimet e “viktimave” të Viola Sterjos

Shqipëri
Dyshohet se ka marrë ryshfet për të ndikuar në tendera, arrestohet 39-vjeçarja në Korçë

Dyshohet se ka marrë ryshfet për të ndikuar në tendera, arrestohet 39-vjeçarja në Korçë

Shqipëri
Mashtrime për investime në bursa, arrestohen gjashtë persona në Tiranën

Mashtrime për investime në bursa, arrestohen gjashtë persona në Tiranën

Shqipëri
Arrestohen tre persona në Lipjan të dyshuar për mashtrim

Arrestohen tre persona në Lipjan të dyshuar për mashtrim

Kronika e Zezë
Përdornin biznesin call center për mashtrime, arrestohen dy persona në Shkodër

Përdornin biznesin call center për mashtrime, arrestohen dy persona në Shkodër

Shqipëri
Shkupjanja me dokument të falsifikuar punësimi, arriti të merr kredi 10 mijë euro nga banka

Shkupjanja me dokument të falsifikuar punësimi, arriti të merr kredi 10 mijë euro nga banka

Maqedonia e Veriut
Gjykata lë në burg bosin turk të kriptomonedhave, avokati kërkon mos ekstradimin e tij drejt Turqisë

Gjykata lë në burg bosin turk të kriptomonedhave, avokati kërkon mos ekstradimin e tij drejt Turqisë

Shqipëri
Arrestimi i miliarderit turk në Shqipëri, ministri i Brendshëm: Tolerancë zero për krimin e organizuar

Arrestimi i miliarderit turk në Shqipëri, ministri i Brendshëm: Tolerancë zero për krimin e organizuar

Shqipëri
Dalin pamjet e arrestimit të bosit turk në Shqipëri

Dalin pamjet e arrestimit të bosit turk në Shqipëri

Shqipëri
Turku i shumëkërkuar arrestohet në Shqipëri, kishte fituar 2 miliardë dollarë duke mashtruar me kriptomonedhat

Turku i shumëkërkuar arrestohet në Shqipëri, kishte fituar 2 miliardë dollarë duke mashtruar me kriptomonedhat

Shqipëri
Mashtroi përmes shitjeve online, prokuroria ngritë aktakuzë ndaj një personi në Prizren

Mashtroi përmes shitjeve online, prokuroria ngritë aktakuzë ndaj një personi në Prizren

Kronika e Zezë
Mashtroi KEK-un me dezinfektues të duarve, arrestohet nga policia

Mashtroi KEK-un me dezinfektues të duarve, arrestohet nga policia

Kronika e Zezë
Arrestohet për ‘mashtrim’ personi që ishte dënuar me katër vjet burgim

Arrestohet për ‘mashtrim’ personi që ishte dënuar me katër vjet burgim

Kronika e Zezë
Arrestohet një shqiptar dhe një serb, të dyshuar për “mashtrim”

Arrestohet një shqiptar dhe një serb, të dyshuar për “mashtrim”

Kronika e Zezë
Avokati mashtron klientin, merr 10 mijë euro duke i premtuar se do ta fitojë rastin – i ngritët aktakuzë

Avokati mashtron klientin, merr 10 mijë euro duke i premtuar se do ta fitojë rastin – i ngritët aktakuzë

Kronika e Zezë
Dënohet me burg personi që përfitoi para duke u prezantuar rrejshëm si ushtar i UÇK-së dhe si i biri i Sami Lushtakut

Dënohet me burg personi që përfitoi para duke u prezantuar rrejshëm si ushtar i UÇK-së dhe si i biri i Sami Lushtakut

Kosovë
Rrëfimi i ‘Burdushit’ për akuzën për mashtrim

Rrëfimi i ‘Burdushit’ për akuzën për mashtrim

Kosovë
Të akuzuarit që pretendohet se mashtruan 176 blerës të banesave kërkojnë hudhjen e aktakuzës

Të akuzuarit që pretendohet se mashtruan 176 blerës të banesave kërkojnë hudhjen e aktakuzës

Kosovë