LAJMI I FUNDIT:

Aksidenti tragjik i autobusit kosovar në Kroaci

157 Artikuj

Kroacia e dënoi me 6 vjet burgim, shoferi i autobusit të aksidentuar nuk do të mund ta vuajë dënimin në Kosovë

Kroacia e dënoi me 6 vjet burgim, shoferi i autobusit të aksidentuar nuk do të mund ta vuajë dënimin në Kosovë

Xhejlane Kaçiu
Kroacia e dënoi shoferin e autobusit të aksidentuar me 6 vjet burgim, familjarët e viktimave kundër dënimit

Kroacia e dënoi shoferin e autobusit të aksidentuar me 6 vjet burgim, familjarët e viktimave kundër dënimit

Drejtësi
Zbulohen detaje të reja nga aksidenti i autobusit në Sllavonski Brod të Kroacisë, ku humbën jetën dhjetë kosovarë

Zbulohen detaje të reja nga aksidenti i autobusit në Sllavonski Brod të Kroacisë, ku humbën jetën dhjetë kosovarë

Kroacia
Mediumi kroat: Shoferi i autobusit në të cilin mbetën të vdekur 10 kosovarë është tashmë i lirë

Mediumi kroat: Shoferi i autobusit në të cilin mbetën të vdekur 10 kosovarë është tashmë i lirë

Kroacia
Aksidenti tragjik në Kroaci, në spitalin e Slavonski Brodit po marrin ende trajtim mjekësor gjashtë të lënduar

Aksidenti tragjik në Kroaci, në spitalin e Slavonski Brodit po marrin ende trajtim mjekësor gjashtë të lënduar

Kosovë
Aksidenti tragjik në Kroaci, ministri Mehaj dekoroi kolonelin Rajko Periq me medaljen “Shërbim i shquar”

Aksidenti tragjik në Kroaci, ministri Mehaj dekoroi kolonelin Rajko Periq me medaljen “Shërbim i shquar”

Kosovë
Kurti, letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si ju

Kurti, letër falënderimi kryeministrit të Kroacisë: Kosova do të mbajë zemrën dhe derën hapur për miqtë si ju

Kosovë
Aksidenti tragjik në Kroaci, deklarata e presidentit amerikan Biden për Kosovën dhe përhapja e variantit Delta – top lajmet e javës

Aksidenti tragjik në Kroaci, deklarata e presidentit amerikan Biden për Kosovën dhe përhapja e variantit Delta – top lajmet e javës

Besnike Salihu
“Faleminderit Kroaci”: Ngjyrat e flamurit të Kroacisë ndriçojnë ndërtesën e Qeverisë së Kosovës

“Faleminderit Kroaci”: Ngjyrat e flamurit të Kroacisë ndriçojnë ndërtesën e Qeverisë së Kosovës

Kosovë
Kurti vizitoi për ngushëllime familjet e dy viktimave të aksidentit tragjik në Kroaci

Kurti vizitoi për ngushëllime familjet e dy viktimave të aksidentit tragjik në Kroaci

Kosovë
Rrëfimi i pasagjeres së autobusit të aksidentuar në Kroaci: E pashë veten në livadh

Rrëfimi i pasagjeres së autobusit të aksidentuar në Kroaci: E pashë veten në livadh

Kosovë
Osmani, Konjufca dhe Kurti ngushëlluan familjet e viktimave të aksidentit në Kroaci

Osmani, Konjufca dhe Kurti ngushëlluan familjet e viktimave të aksidentit në Kroaci

Kosovë
Shoferi kroat flet rreth tragjedisë së autobusit të Kosovës: Mund të jem edhe unë në një fotografi të tillë

Shoferi kroat flet rreth tragjedisë së autobusit të Kosovës: Mund të jem edhe unë në një fotografi të tillë

Kroacia
Osmani, Kurti e Konjufca vizituan familjen Binakaj në Gjakovë, që humbën familjarët në aksidentin në Kroaci

Osmani, Kurti e Konjufca vizituan familjen Binakaj në Gjakovë, që humbën familjarët në aksidentin në Kroaci

Kosovë
Haradinaj për bashkatdhetarët që vdiqën në Kroaci: Askush nuk mund të kompensojë humbjen tuaj

Haradinaj për bashkatdhetarët që vdiqën në Kroaci: Askush nuk mund të kompensojë humbjen tuaj

Kosovë
Varroset 18 vjeçarja Anjeza Bellanica që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

Varroset 18 vjeçarja Anjeza Bellanica që humbi jetën në aksidentin tragjik në Kroaci

Kosovë
Familjari që humbi motrën e mbesën në aksident: Sot ishte caktuar dita e fejesës, prandaj ishin nisur më herët

Familjari që humbi motrën e mbesën në aksident: Sot ishte caktuar dita e fejesës, prandaj ishin nisur më herët

Kosovë
Lirohen nga spitali i Kroacisë edhe dy bashkatdhetarë, kurse tre tjerë do të lirohen nesër

Lirohen nga spitali i Kroacisë edhe dy bashkatdhetarë, kurse tre tjerë do të lirohen nesër

Kosovë
Nënë e bijë nga Gjakova varrosën pasi vdiqën në aksidentin tragjik në Kroaci

Nënë e bijë nga Gjakova varrosën pasi vdiqën në aksidentin tragjik në Kroaci

Kosovë
I jepet lamtumira e fundit edhe Leonora Gjotaj-Kolmekshaj që humbi jetë në aksidentin tragjik në Kroaci

I jepet lamtumira e fundit edhe Leonora Gjotaj-Kolmekshaj që humbi jetë në aksidentin tragjik në Kroaci

Kosovë
I jepet lamtumira e fundit Kujtim Kastratit, që humbi jetën në aksidentin në Kroaci

I jepet lamtumira e fundit Kujtim Kastratit, që humbi jetën në aksidentin në Kroaci

Kosovë
​Konjufca: 10 bashkatdhetarët tanë iu kthyen Kosovës nëpër arkivole, e tërë Kosova është pllakosur në zi

​Konjufca: 10 bashkatdhetarët tanë iu kthyen Kosovës nëpër arkivole, e tërë Kosova është pllakosur në zi

Kosovë
​I jepet lamtumira e fundit Ahmet Hoxhës, 55-vjeçarit që vdiq nga aksidenti në Kroaci

​I jepet lamtumira e fundit Ahmet Hoxhës, 55-vjeçarit që vdiq nga aksidenti në Kroaci

Kosovë
Berosh: Kroacia mban zi dhe qëndron pranë popullit të Kosovës, s’do ta harroj kurrë trishtimin që ndjem

Berosh: Kroacia mban zi dhe qëndron pranë popullit të Kosovës, s’do ta harroj kurrë trishtimin që ndjem

Kosovë