LAJMI I FUNDIT:

Aksidentet

58 Artikuj

Edhe sa jetë duhet të humbin deri në ndërtimin e një mbikalimi në Veternik – 19 të vdekur në më pak se tre muaj në aksidente trafiku në Kosovë

Edhe sa jetë duhet të humbin deri në ndërtimin e një mbikalimi në Veternik – 19 të vdekur në më pak se tre muaj në aksidente trafiku në Kosovë

Elfije Boletini
Frenimi automatik i urgjencës i testuar nga AAA me rezultate befasuese

Frenimi automatik i urgjencës i testuar nga AAA me rezultate befasuese

Auto Lajme
Rritet numri i aksidenteve gjatë verës në Shqipëri, policia vendos mbi 16 mijë gjoba vetëm javën e parë të korrikut

Rritet numri i aksidenteve gjatë verës në Shqipëri, policia vendos mbi 16 mijë gjoba vetëm javën e parë të korrikut

Shqipëri
Maqedoni: Viti 2021 ishte viti me numrin më të ulët të viktimave nga aksidentet në trafik

Maqedoni: Viti 2021 ishte viti me numrin më të ulët të viktimave nga aksidentet në trafik

Maqedonia e Veriut
Kosova me rrugë të pasigurta, çdo 25 minuta një aksident trafiku

Kosova me rrugë të pasigurta, çdo 25 minuta një aksident trafiku

Të Tjera
Hetimi i aksidenteve dhe incidenteve aeronautike, Memorandum bashkëpunimi ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Hetimi i aksidenteve dhe incidenteve aeronautike, Memorandum bashkëpunimi ndërmjet Kosovës dhe Maqedonisë së Veriut

Kosovë
MI: Rrugët janë duke u pastruar nga bora dhe po hidhet kripa me qëllim të parandalimit të ngricave

MI: Rrugët janë duke u pastruar nga bora dhe po hidhet kripa me qëllim të parandalimit të ngricave

Kosovë
Të dhëna që tregojnë se sa vrasës është COVID-19, në krahasim me shkaktarët tjerë në SHBA

Të dhëna që tregojnë se sa vrasës është COVID-19, në krahasim me shkaktarët tjerë në SHBA

Nga Bota
Nesër mbyllet java botërore për përkujtimin e viktimave në trafikun rrugor

Nesër mbyllet java botërore për përkujtimin e viktimave në trafikun rrugor

Kosovë
Policia e Kosovës apelon për kujdes të shtuar në komunikacion

Policia e Kosovës apelon për kujdes të shtuar në komunikacion

Kosovë
Në 24-orët e fundit në Kosovë ndodhën 39 aksidente trafiku dhe u arrestuan 19 persona

Në 24-orët e fundit në Kosovë ndodhën 39 aksidente trafiku dhe u arrestuan 19 persona

Kronika e Zezë
Qalaj: Kemi shkatërruar grupe kriminale që kanë grabitur, e që ishin shumë të organizuar (Video)

Qalaj: Kemi shkatërruar grupe kriminale që kanë grabitur, e që ishin shumë të organizuar (Video)

Kosovë
35 aksidente trafiku brenda 24 orëve

35 aksidente trafiku brenda 24 orëve

Kronika e Zezë
Brenda 24 orëve u shënuan 25 aksidente në Kosovë

Brenda 24 orëve u shënuan 25 aksidente në Kosovë

Kronika e Zezë
Në Shkup gjatë fundjavës 29 aksidente, pesë persona rëndë të lënduar

Në Shkup gjatë fundjavës 29 aksidente, pesë persona rëndë të lënduar

Kronikë e Zezë
Eksperti i komunikacionit: Haradinaj po flet si në odë të burrave, Qeveria të krijojë Strategjinë për siguri rrugore

Eksperti i komunikacionit: Haradinaj po flet si në odë të burrave, Qeveria të krijojë Strategjinë për siguri rrugore

Valdete Berisha
Për dy vite në aksidente rrugore kanë humbur jetën mbi 280 persona

Për dy vite në aksidente rrugore kanë humbur jetën mbi 280 persona

Kosovë
27 aksidente gjatë ditës së djeshme, një me fatalitet

27 aksidente gjatë ditës së djeshme, një me fatalitet

Kosovë
Shqipëria ndër vendet me nivel të lartë vdekjesh nga aksidentet

Shqipëria ndër vendet me nivel të lartë vdekjesh nga aksidentet

Shqipëri
182 raste, për 24 orë në Emergjencë

182 raste, për 24 orë në Emergjencë

Kosovë
Ahmeti reagon për aksidentet e sotme, kërkon shtim të patrullimit të policisë në kryeqytet

Ahmeti reagon për aksidentet e sotme, kërkon shtim të patrullimit të policisë në kryeqytet

Kosovë
Dy persona rëndë të lënduar në 12 aksidente në Shkup

Dy persona rëndë të lënduar në 12 aksidente në Shkup

Maqedonia e Veriut
Në periudhën janar-shtator 90 të vdekur nga aksidentet

Në periudhën janar-shtator 90 të vdekur nga aksidentet

Kosovë
Shkup, katër persona rëndë të lënduar në 18 aksidente trafiku

Shkup, katër persona rëndë të lënduar në 18 aksidente trafiku

Maqedonia e Veriut