LAJMI I FUNDIT:

AKP

321 Artikuj

Asetet nën menaxhimin e Agjencisë së Privatizimit pritet të barten në Fondin Sovran

Asetet nën menaxhimin e Agjencisë së Privatizimit pritet të barten në Fondin Sovran

Financa
Pas vendimit të Qeverisë për kthimin e pronave nga komunat në AKP, reagon Ramosaj: Kryeministër, qyqan vendim paske marrë

Pas vendimit të Qeverisë për kthimin e pronave nga komunat në AKP, reagon Ramosaj: Kryeministër, qyqan vendim paske marrë

Kosovë
Qeveria Kurti shfuqizon vendimet e Qeverisë Haradinaj për tokat e AKP-së që iu ishin dhënë komunave

Qeveria Kurti shfuqizon vendimet e Qeverisë Haradinaj për tokat e AKP-së që iu ishin dhënë komunave

Kosovë
​Mbahet tryezë diskutimi mbi strategjinë përmbyllëse të AKP-së

​Mbahet tryezë diskutimi mbi strategjinë përmbyllëse të AKP-së

Të Tjera
Hajnat vjedhin një pompë uji, bateri dhe inventar solar në pronën e AKP-së në Suharekë

Hajnat vjedhin një pompë uji, bateri dhe inventar solar në pronën e AKP-së në Suharekë

Kronika e Zezë
Bordi i AKP-së aprovoi dhënien në shfrytëzim të 33 pronave, rriten çmimet ofertuese

Bordi i AKP-së aprovoi dhënien në shfrytëzim të 33 pronave, rriten çmimet ofertuese

Ekonomi
Zotimi i 90 milionë eurove për subvencionimin e rrymës, shpenzimi i deputetëve për karburant dhe emërimi i Bordeve të Trepçës dhe KEK-ut – ngjarjet kryesore të javës në ekonomi

Zotimi i 90 milionë eurove për subvencionimin e rrymës, shpenzimi i deputetëve për karburant dhe emërimi i Bordeve të Trepçës dhe KEK-ut – ngjarjet kryesore të javës në ekonomi

Albert Spahiu
Historiku i privatizimit të ndërmarrjes AgroKosova Holding që kaloi nën administrim të AKP-së

Historiku i privatizimit të ndërmarrjes AgroKosova Holding që kaloi nën administrim të AKP-së

Biznes
Aksioni në AgroKosova, Rukiqi: E papranueshme ndërhyrja me polici në ndërmarrje private

Aksioni në AgroKosova, Rukiqi: E papranueshme ndërhyrja me polici në ndërmarrje private

Biznes
AKP merr nën administrim ndërmarrjen “AgroKosova Holding”, përplasje mes punëtorëve dhe policisë

AKP merr nën administrim ndërmarrjen “AgroKosova Holding”, përplasje mes punëtorëve dhe policisë

Të Tjera
Vizita në Agjencinë e Privatizimit, kryeministri Albin Kurti numëron ‘katër sukseset’ e bordit të ri

Vizita në Agjencinë e Privatizimit, kryeministri Albin Kurti numëron ‘katër sukseset’ e bordit të ri

Të Tjera
AKP: Fillon punën Ndërmarrja Shoqërore Brezovica

AKP: Fillon punën Ndërmarrja Shoqërore Brezovica

Të Tjera
Ekonomia 2021 – cilat ishin ngjarjet kryesore që ndodhën në Kosovë?

Ekonomia 2021 – cilat ishin ngjarjet kryesore që ndodhën në Kosovë?

Albert Spahiu
Agjencia e Privatizimit shpërndanë mbi 2.7 milionë euro për kreditorët e pesë ndërmarrjeve shoqërore

Agjencia e Privatizimit shpërndanë mbi 2.7 milionë euro për kreditorët e pesë ndërmarrjeve shoqërore

Financa
Qëndrimi i Qeverisë për gazsjellësin, rritja e çmimeve dhe paralajmërimi për krizën energjetike në Kosovë – ngjarjet kryesore të javës në ekonomi

Qëndrimi i Qeverisë për gazsjellësin, rritja e çmimeve dhe paralajmërimi për krizën energjetike në Kosovë – ngjarjet kryesore të javës në ekonomi

Albert Spahiu
Avni Jashari emërohet ushtrues i detyrës së drejtorit menaxhues të AKP-së

Avni Jashari emërohet ushtrues i detyrës së drejtorit menaxhues të AKP-së

Të Tjera
Anulimi i projektit të gazsjellësit, rishpallja e konkursit për borde në katër ndërmarrje publike dhe dorëheqja e drejtorit të AKP-së – top ngjarjet e javës në ekonomi

Anulimi i projektit të gazsjellësit, rishpallja e konkursit për borde në katër ndërmarrje publike dhe dorëheqja e drejtorit të AKP-së – top ngjarjet e javës në ekonomi

Albert Spahiu
Valon Tolaj dorëhiqet nga pozita e drejtorit menaxhues të AKP-së

Valon Tolaj dorëhiqet nga pozita e drejtorit menaxhues të AKP-së

Të Tjera
​Bordi i ri i AKP-së vazhdon të marrë paga të majme, rreth 20 mijë euro për një mbledhje

​Bordi i ri i AKP-së vazhdon të marrë paga të majme, rreth 20 mijë euro për një mbledhje

Financa
U fitua përmes Arbitrazhit kontesti 18-milionësh për Minierën e Goleshit, AKP-ja jep detaje

U fitua përmes Arbitrazhit kontesti 18-milionësh për Minierën e Goleshit, AKP-ja jep detaje

Ekonomi
Arbitrazhi refuzon ankesën e ish-blerësit të Minierës së Goleshit, AKP fiton rastin

Arbitrazhi refuzon ankesën e ish-blerësit të Minierës së Goleshit, AKP fiton rastin

Të Tjera
Zgjatja e orarit të klubeve të natës, zgjedhja e Bordit të AKP-së dhe ndarja e mjeteve financiare për Pakon e Ringjalljes – ngjarjet e javës së kaluar në ekonomi

Zgjatja e orarit të klubeve të natës, zgjedhja e Bordit të AKP-së dhe ndarja e mjeteve financiare për Pakon e Ringjalljes – ngjarjet e javës së kaluar në ekonomi

Albert Spahiu
Kuvendi zgjedh Bordin e ri të AKP-së

Kuvendi zgjedh Bordin e ri të AKP-së

Të Tjera
Lekaj: Nuk kemi pritur se do të ketë parti-shtet

Lekaj: Nuk kemi pritur se do të ketë parti-shtet

Politikë