LAJMI I FUNDIT:

AKI

207 Artikuj

Apeli lë në fuqi dënimin prej 25 vite burgim për vrasjen në AKI, pala e dëmtuar do t’i kërkojë 1 milion euro dëmshpërblim

Apeli lë në fuqi dënimin prej 25 vite burgim për vrasjen në AKI, pala e dëmtuar do t’i kërkojë 1 milion euro dëmshpërblim

Drejtësi
Vrasja në AKI: Apeli vërteton 25 vjet burgim, familja padi milionëshe për shtetin

Vrasja në AKI: Apeli vërteton 25 vjet burgim, familja padi milionëshe për shtetin

Drejtësi
Ish-kryeinspektori i AKI-së që po “lufton” Serbinë në YouTube e Tik-Tok

Ish-kryeinspektori i AKI-së që po “lufton” Serbinë në YouTube e Tik-Tok

Siguri
Ramadani: Telefonata e Cholletit me Vuçiqin e la veriun të qetë

Ramadani: Telefonata e Cholletit me Vuçiqin e la veriun të qetë

Kosovë
Ish-inspektori i AKI-së: Mund të ketë incidente të vogla në ditën e zgjedhjeve në veri

Ish-inspektori i AKI-së: Mund të ketë incidente të vogla në ditën e zgjedhjeve në veri

Siguri
Musliu: Prania e AKI-së nuk e cenon  pavarësinë e institucioneve

Musliu: Prania e AKI-së nuk e cenon  pavarësinë e institucioneve

Kosovë
Hasani: Nëse shefi i AKI-së e ka vizituar Gjykatën Kushtetuese, ka bërë vepër penale

Hasani: Nëse shefi i AKI-së e ka vizituar Gjykatën Kushtetuese, ka bërë vepër penale

Drejtësi
Gjykata Kushtetuese mohon se ka pasur shantazhe nga AKI-ja

Gjykata Kushtetuese mohon se ka pasur shantazhe nga AKI-ja

Kosovë
Ish-inspektori i AKI-së thotë se është i vogël probabiliteti që të ndodhë destabilizim i madh në veri

Ish-inspektori i AKI-së thotë se është i vogël probabiliteti që të ndodhë destabilizim i madh në veri

Kosovë
Ramadani: Serbisë i duhet veriu i Kosovës të mbetet konflikt i ngrirë

Ramadani: Serbisë i duhet veriu i Kosovës të mbetet konflikt i ngrirë

Kosovë
Musliu: Organet e sigurisë kanë informacione se në Rashkë po kryhen stërvitje për të destabilizuar veriun

Musliu: Organet e sigurisë kanë informacione se në Rashkë po kryhen stërvitje për të destabilizuar veriun

Siguri
Verifikimi i sigurisë së shpejti nuk do të bëhet më nga AKI

Verifikimi i sigurisë së shpejti nuk do të bëhet më nga AKI

Siguri
Tahiri: Kurti po përpiqet t’ia grabisë kompetencat AKI-së

Tahiri: Kurti po përpiqet t’ia grabisë kompetencat AKI-së

Kosovë
AKI shpall konkurs për vende të lira pune

AKI shpall konkurs për vende të lira pune

Siguri
Dorëheqje e shkarkime të shpeshta në strukturat drejtuese të AKI-së, eksperti i sigurisë thotë se kjo nuk i bën mirë stabilitetit institucional

Dorëheqje e shkarkime të shpeshta në strukturat drejtuese të AKI-së, eksperti i sigurisë thotë se kjo nuk i bën mirë stabilitetit institucional

Ismail Jakupi
Burim Ramadani dorëhiqet nga AKI-ja, Kujtim Shala emërohet në vend të tij

Burim Ramadani dorëhiqet nga AKI-ja, Kujtim Shala emërohet në vend të tij

Kosovë
Ish-inspektori i AKI-së nuk beson se ambasadori Hovenier e ka informuar Kurtin më shumë sesa AKI-ja për situatën në veri

Ish-inspektori i AKI-së nuk beson se ambasadori Hovenier e ka informuar Kurtin më shumë sesa AKI-ja për situatën në veri

Siguri
Shefi i AKI-së e njofton presidenten Osmani për gjendjen e sigurisë kombëtare

Shefi i AKI-së e njofton presidenten Osmani për gjendjen e sigurisë kombëtare

Siguri
A ishte në dijeni AKI dhe Kurti për planin e vrasjes? Përgjigja e Kryeministrisë dhe gjithçka rreth rastit

A ishte në dijeni AKI dhe Kurti për planin e vrasjes? Përgjigja e Kryeministrisë dhe gjithçka rreth rastit

Siguri
Rasti i gylenistëve, dy dëshmitarë përshkruajnë operacionin për dëbimin e 6 shtetasve turq

Rasti i gylenistëve, dy dëshmitarë përshkruajnë operacionin për dëbimin e 6 shtetasve turq

Drejtësi
A mund të rrezikohet AKI-ja dhe FSK-ja nga sulmet kibernetike?

A mund të rrezikohet AKI-ja dhe FSK-ja nga sulmet kibernetike?

Kosovë
KMDLNj e quan shqetësuese marrjen në pyetje të shtetasve të Kosovës në kufi me Serbinë: Po krijohet frikë dhe pasiguri tek qytetarët

KMDLNj e quan shqetësuese marrjen në pyetje të shtetasve të Kosovës në kufi me Serbinë: Po krijohet frikë dhe pasiguri tek qytetarët

Kosovë
Aslamova, Antonov, Vangerskii, Krivosheev dhe Krasnoshchenkov – kush janë spiunët rusë që u shpallën non-grata nga Kosova?

Aslamova, Antonov, Vangerskii, Krivosheev dhe Krasnoshchenkov – kush janë spiunët rusë që u shpallën non-grata nga Kosova?

Kosovë
Tentoi të mashtroj në emër të AKI-së, arrestohet 73 vjecari

Tentoi të mashtroj në emër të AKI-së, arrestohet 73 vjecari

Kronika e Zezë