LAJMI I FUNDIT:

Agon Maliqi

49 Artikuj

Kosova nuk u ftua nga SHBA-të në Samitin e Demokracisë, kritika ndaj Osmanit dhe Kurtit

Kosova nuk u ftua nga SHBA-të në Samitin e Demokracisë, kritika ndaj Osmanit dhe Kurtit

Kosovë
Fleksibiliteti i diskursit amerikan për zgjidhjen e kontestit Kosovë-Serbi

Fleksibiliteti i diskursit amerikan për zgjidhjen e kontestit Kosovë-Serbi

Kosovë
Orientimet ideologjike të partive bien ndesh me përbërjet e listave zgjedhore

Orientimet ideologjike të partive bien ndesh me përbërjet e listave zgjedhore

Kosovë
Kosovës i duhet një qeveri e fortë për përballje me sfidat e rënda

Kosovës i duhet një qeveri e fortë për përballje me sfidat e rënda

Kosovë
Haziri: Po shkojmë drejt zgjedhjeve të parakohshme

Haziri: Po shkojmë drejt zgjedhjeve të parakohshme

Politikë
Gracka e ndryshimeve kushtetuese bllokon dialogun Kosovë-Serbi

Gracka e ndryshimeve kushtetuese bllokon dialogun Kosovë-Serbi

Kosovë
“Ndryshimi pozitiv” i Thaçit karshi BE-së

“Ndryshimi pozitiv” i Thaçit karshi BE-së

Kosovë
Takimi në Uashington-një hap drejt marrëveshjes përfundimtare

Takimi në Uashington-një hap drejt marrëveshjes përfundimtare

Kosovë
Sinjalet e ‘përziera’ të PDK-së për të ardhmen e Qeverisë

Sinjalet e ‘përziera’ të PDK-së për të ardhmen e Qeverisë

Kosovë
Zbehet roli i BE-së në bisedime pas ftesës së SHBA-së

Zbehet roli i BE-së në bisedime pas ftesës së SHBA-së

Kosovë
Drejt dialogut ‘pa krye’ apo marrëveshjes së paqes?

Drejt dialogut ‘pa krye’ apo marrëveshjes së paqes?

Kosovë
Taksa shkakton luhatje në koalicionin qeverisës

Taksa shkakton luhatje në koalicionin qeverisës

Kosovë
Rikonfigurimi i Qeverisë shihet si opsion i mundshëm

Rikonfigurimi i Qeverisë shihet si opsion i mundshëm

Kosovë
Frika e Serbisë dhe shpresa e Kosovës për anëtarësim INTERPOL

Frika e Serbisë dhe shpresa e Kosovës për anëtarësim INTERPOL

Kosovë
Maliqi paralajmëron konflikt të ngrirë për Kosovën nëse nuk arrihet marrëveshja me Serbinë

Maliqi paralajmëron konflikt të ngrirë për Kosovën nëse nuk arrihet marrëveshja me Serbinë

Kosovë
Kush dha ‘dritën e gjelbër’ për idenë e ndryshimit të kufijve?

Kush dha ‘dritën e gjelbër’ për idenë e ndryshimit të kufijve?

Kosovë
Maliqi: Vuçiq kishte përgatitur tri lloje të fjalimeve në Kosovë

Maliqi: Vuçiq kishte përgatitur tri lloje të fjalimeve në Kosovë

Kosovë
Marrëveshja finale për Kosovën: Kompromis apo konfrontim?

Marrëveshja finale për Kosovën: Kompromis apo konfrontim?

Kosovë
Vijat e kuqe të dialogut

Vijat e kuqe të dialogut

Kosovë
Politikës shqiptare i mungon mendësia shtetformuese

Politikës shqiptare i mungon mendësia shtetformuese

Kosovë
Zhvillimet në Vetëvendosje: Heshtin zyrtarët, flasin aktivistët

Zhvillimet në Vetëvendosje: Heshtin zyrtarët, flasin aktivistët

Politikë
Gusia: Mediat t’i përkrahin gratë në zgjedhjet lokale

Gusia: Mediat t’i përkrahin gratë në zgjedhjet lokale

Kosovë
‘Lufta dhe paqja’ e Pacollit me PAN-in

‘Lufta dhe paqja’ e Pacollit me PAN-in

Kosovë
Mustafa s’e lëshon ‘timonin’ e LDK-së

Mustafa s’e lëshon ‘timonin’ e LDK-së

Kosovë