LAJMI I FUNDIT:

Agon Maliqi

47 Artikuj

Incidentet paralajmërojnë ‘prill të nxehtë’ në veri të Kosovës

Incidentet paralajmërojnë ‘prill të nxehtë’ në veri të Kosovës

Kosovë
Analisti Maliqi: Ka dakordim për marrëveshjen, por Vuçiq nuk dëshiron ta nënshkruajë

Analisti Maliqi: Ka dakordim për marrëveshjen, por Vuçiq nuk dëshiron ta nënshkruajë

Kosovë
A i ndryshoi Kurti qëndrimet për Asociacionin?

A i ndryshoi Kurti qëndrimet për Asociacionin?

Kosovë
Pa njohjen e Kosovës, propozimi i BE-së i papranueshëm për opozitën

Pa njohjen e Kosovës, propozimi i BE-së i papranueshëm për opozitën

Kosovë
Kujt i pengoi heqja e barrikadave?

Kujt i pengoi heqja e barrikadave?

Kosovë
Serbët vendosën për largim nga institucionet e Kosovës – çfarë ndodh tash?

Serbët vendosën për largim nga institucionet e Kosovës – çfarë ndodh tash?

Kosovë
Ndryshimi i vendimit për targat, analistët e konsiderojnë në favor të Kosovës

Ndryshimi i vendimit për targat, analistët e konsiderojnë në favor të Kosovës

Kosovë
Kosova dhe Serbia gjithnjë e më afër “vendimeve të vështira”

Kosova dhe Serbia gjithnjë e më afër “vendimeve të vështira”

Kosovë
Analistët në Kosovë e Serbi mendojnë se kritikat nga ambasadori Christopher Hill janë shtytje për marrëveshje

Analistët në Kosovë e Serbi mendojnë se kritikat nga ambasadori Christopher Hill janë shtytje për marrëveshje

Kosovë
Maliqi: Donacionet e Gazpromit rus ndër vite kanë gjetur mënyrën për të mbërritur edhe në Kosovë

Maliqi: Donacionet e Gazpromit rus ndër vite kanë gjetur mënyrën për të mbërritur edhe në Kosovë

Të Tjera
Deklarata e Radoiçiqit në Kosovë ngjall reagime, cilësohet si rrezik për sigurinë dhe paqen në vend

Deklarata e Radoiçiqit në Kosovë ngjall reagime, cilësohet si rrezik për sigurinë dhe paqen në vend

Elfije Boletini
Analizohet gjuha e trupit nga takimet në Berlin, eksperti i protokollit favorizon Kurtin

Analizohet gjuha e trupit nga takimet në Berlin, eksperti i protokollit favorizon Kurtin

Kosovë
Janjiq: Veprimet e Vuçiqit shkelin Marrëveshjen e Brukselit

Janjiq: Veprimet e Vuçiqit shkelin Marrëveshjen e Brukselit

Kosovë
Dialogu Kosovë-Serbi nën hijen e luftës në Ukrainë

Dialogu Kosovë-Serbi nën hijen e luftës në Ukrainë

Kosovë
Maliqi: Ardhja e shefit rus të Sigurisë në Beograd, alarm për destabilizimin e Ballkanit

Maliqi: Ardhja e shefit rus të Sigurisë në Beograd, alarm për destabilizimin e Ballkanit

Politikë
Emërimi i emisarit të katërt për Ballkanin Perëndimor, Maliqi: Janë mbështetje për Lajçakun, si zëra të shteteve që gëzojnë respekt

Emërimi i emisarit të katërt për Ballkanin Perëndimor, Maliqi: Janë mbështetje për Lajçakun, si zëra të shteteve që gëzojnë respekt

Kosovë
Diskutimi i plotë për temën: Politika e Jashtme e Kosovës dhe dialogu me Serbinë, në #TelegrafiSpace

Diskutimi i plotë për temën: Politika e Jashtme e Kosovës dhe dialogu me Serbinë, në #TelegrafiSpace

Kosovë
Diskutimi i plotë: Politika e jashtme e Kosovës dhe dialogu me Serbinë – #TelegrafiSpace në Twitter

Diskutimi i plotë: Politika e jashtme e Kosovës dhe dialogu me Serbinë – #TelegrafiSpace në Twitter

Kosovë
Shtohet presioni ndërkombëtar për marrëveshje finale Kosovë-Serbi

Shtohet presioni ndërkombëtar për marrëveshje finale Kosovë-Serbi

Kosovë
Analistët për raportin e Institutit Johns Hopkins dhe Wilson Center, SHBA “nuk sanksionon opinione”

Analistët për raportin e Institutit Johns Hopkins dhe Wilson Center, SHBA “nuk sanksionon opinione”

Kosovë
BE-ja pa shtysa, Kosova e Serbia pa vullnet për dialog

BE-ja pa shtysa, Kosova e Serbia pa vullnet për dialog

Politikë
Samiti për Demokraci- do të marrin pjesë shumë vende të botës, por jo edhe Kosova

Samiti për Demokraci- do të marrin pjesë shumë vende të botës, por jo edhe Kosova

Kosovë
Kosova nuk u ftua nga SHBA-të në Samitin e Demokracisë, kritika ndaj Osmanit dhe Kurtit

Kosova nuk u ftua nga SHBA-të në Samitin e Demokracisë, kritika ndaj Osmanit dhe Kurtit

Kosovë
Fleksibiliteti i diskursit amerikan për zgjidhjen e kontestit Kosovë-Serbi

Fleksibiliteti i diskursit amerikan për zgjidhjen e kontestit Kosovë-Serbi

Kosovë