LAJMI I FUNDIT:

Agim Musliu

105 Artikuj

Musliu: Putini nuk do ta shohë fundin e luftës, vdekja e tij do t’i japë fund agresionit rus në Ukrainë

Musliu: Putini nuk do ta shohë fundin e luftës, vdekja e tij do t’i japë fund agresionit rus në Ukrainë

Nga Bota
Musliu: Lista Serbe është “Kali i Trojës” në Kosovë, prezantuese direkte e interesave të Putinit

Musliu: Lista Serbe është “Kali i Trojës” në Kosovë, prezantuese direkte e interesave të Putinit

Siguri
Eksperti i sigurisë: Zhivkoviq, marionetë e Vuçiqit ishte i përfshirë në vendosjen e barrikadave në veri gjatë 2012-ës

Eksperti i sigurisë: Zhivkoviq, marionetë e Vuçiqit ishte i përfshirë në vendosjen e barrikadave në veri gjatë 2012-ës

Kosovë
Grafite të reja në veri, Musliu: Kriminelët prorusë të Vuçiqit e Radoiçiqit po e kërcënojnë KFOR-in

Grafite të reja në veri, Musliu: Kriminelët prorusë të Vuçiqit e Radoiçiqit po e kërcënojnë KFOR-in

Kosovë
Musliu e quan Vuçiqin “këlysh të Putninit”: Ushtarë serbë mund të ketë vetëm në ushtrinë multietnike të Kosovës

Musliu e quan Vuçiqin “këlysh të Putninit”: Ushtarë serbë mund të ketë vetëm në ushtrinë multietnike të Kosovës

Kosovë
Musliu: Po dridhen Beogradi dhe barrikadat

Musliu: Po dridhen Beogradi dhe barrikadat

Kosovë
Konflikt i Serbisë me NATO-n? Zyrtari i partisë së Vuçiqit akuzon ambasadorin rus: S’do të ndodh, vetëm një i çmendur e beson këtë

Konflikt i Serbisë me NATO-n? Zyrtari i partisë së Vuçiqit akuzon ambasadorin rus: S’do të ndodh, vetëm një i çmendur e beson këtë

Kosovë
Musliu: Teatri i Vuçiqit me ushtrinë, ikje nga përgjegjësia për katastrofën humanitare në Serbi me rrjedhjen gazit të amoniakut

Musliu: Teatri i Vuçiqit me ushtrinë, ikje nga përgjegjësia për katastrofën humanitare në Serbi me rrjedhjen gazit të amoniakut

Kosovë
Musliu: Kisha Ortodokse Serbe është bekuese e të gjithë kriminelëve dhe luftërave të dikurshme në Kosovë, Bosnjë e Kroaci

Musliu: Kisha Ortodokse Serbe është bekuese e të gjithë kriminelëve dhe luftërave të dikurshme në Kosovë, Bosnjë e Kroaci

Siguri
Konfirmon KFOR-i, thotë se ka pasur të shtëna me armë zjarri pranë patrullës së tyre në Zubin Potok

Konfirmon KFOR-i, thotë se ka pasur të shtëna me armë zjarri pranë patrullës së tyre në Zubin Potok

Kosovë
Musliu: Dezinformatat ruso-serbe tash po përdoren edhe ndaj serbëve në veri të Kosovës që janë kundër politikave të Vuçiqit

Musliu: Dezinformatat ruso-serbe tash po përdoren edhe ndaj serbëve në veri të Kosovës që janë kundër politikave të Vuçiqit

Kosovë
Barrikadat në veri, Musliu: Evropa nuk po e sheh Putinin prapa Vuçiqit

Barrikadat në veri, Musliu: Evropa nuk po e sheh Putinin prapa Vuçiqit

Siguri
Musliu: Videoja e realizuar në barrikada shfaq prezencën e inteligjencës ruse në veri të Kosovës

Musliu: Videoja e realizuar në barrikada shfaq prezencën e inteligjencës ruse në veri të Kosovës

Siguri
Luftërat hibride: historia, gjendja dhe bazat e kundërveprimit

Luftërat hibride: historia, gjendja dhe bazat e kundërveprimit

Opinione
Paralajmërimet  e serbëve për protestë në Jarinjë, Musliu: Skenari i vitit 2008 mund të ndodh sërish

Paralajmërimet  e serbëve për protestë në Jarinjë, Musliu: Skenari i vitit 2008 mund të ndodh sërish

Kosovë
Musliu: Prezenca ruse në veri po shtohet çdo ditë

Musliu: Prezenca ruse në veri po shtohet çdo ditë

Siguri
Analistët: Pasojat e situatës së tensionuar në veri po i vuajnë qytetarët serbë atje

Analistët: Pasojat e situatës së tensionuar në veri po i vuajnë qytetarët serbë atje

Elfije Boletini
Musliu për situatën në veri: Barrikadat të hiqen sa më parë, s’negociohet me terroristë

Musliu për situatën në veri: Barrikadat të hiqen sa më parë, s’negociohet me terroristë

Siguri
Tenda në veri të vendit – Musliu: Kriminelët dhe terroristët e Vuçiqit nuk flenë në to, por në hotelet e Kopaonikut

Tenda në veri të vendit – Musliu: Kriminelët dhe terroristët e Vuçiqit nuk flenë në to, por në hotelet e Kopaonikut

Kosovë
Musliu për ngjarjet në veri: Kjo është vepra e Vuçiqit – të përkëdhelurit të Evropës!

Musliu për ngjarjet në veri: Kjo është vepra e Vuçiqit – të përkëdhelurit të Evropës!

Siguri
Selektori serb dhe miqësia e tij e dikurshme me Arkanin – lidhja e Serbisë mes sportit dhe krimit

Selektori serb dhe miqësia e tij e dikurshme me Arkanin – lidhja e Serbisë mes sportit dhe krimit

Kosovë
Eksperti i sigurisë, Musliu: Në krye të BIA-s serbe një gomar i rrezikshëm pro-rus

Eksperti i sigurisë, Musliu: Në krye të BIA-s serbe një gomar i rrezikshëm pro-rus

Siguri
Musliu: Taktika e re ruse – ndihmë Serbisë, duke e paraqitur “viktimë” të Evropës

Musliu: Taktika e re ruse – ndihmë Serbisë, duke e paraqitur “viktimë” të Evropës

Kosovë
Lufta hibride dhe propaganda ruse në Ballkan, situata në veri dhe çështja e targave – analizë e njohësit të sigurisë, Agim Musliu

Lufta hibride dhe propaganda ruse në Ballkan, situata në veri dhe çështja e targave – analizë e njohësit të sigurisë, Agim Musliu

Siguri