LAJMI I FUNDIT:

AFP

17 Artikuj

Vritet në Ukrainë gazetari nga Bosnja e Hercegovina, punonte për AFP-në

Vritet në Ukrainë gazetari nga Bosnja e Hercegovina, punonte për AFP-në

Evropa
Historia e madhe e një prej Kuranëve më të vegjël në botë, ruhet prej disa brezash në Shqipëri

Historia e madhe e një prej Kuranëve më të vegjël në botë, ruhet prej disa brezash në Shqipëri

Shqipëri
Ekipi i AFP-së kap momentin kur predha ruse godet bllokun e ndërtesave kolektive në Bakhmut

Ekipi i AFP-së kap momentin kur predha ruse godet bllokun e ndërtesave kolektive në Bakhmut

Evropa
Zhytësit peshkojnë bomba të Luftës së Dytë Botërore në Vlorë

Zhytësit peshkojnë bomba të Luftës së Dytë Botërore në Vlorë

Klaudjo Jonuzaj
Nëndetësja shqiptare e kohës së Bashkimit Sovjetik që refuzon të fundoset

Nëndetësja shqiptare e kohës së Bashkimit Sovjetik që refuzon të fundoset

Shqipëri
Qeni “hero” i policisë shqiptare del në pension, polici nuk ndahet dot prej tij dhe e adopton

Qeni “hero” i policisë shqiptare del në pension, polici nuk ndahet dot prej tij dhe e adopton

Shqipëri
Kurti për AFP: Presidenti despotik Putin është në kërkim të një konference të re të Jaltës

Kurti për AFP: Presidenti despotik Putin është në kërkim të një konference të re të Jaltës

Kosovë
Google lidh një marrëveshje pesëvjeçare për të paguar AFP-në për ripërdorimin e përmbajtjes gazetareske

Google lidh një marrëveshje pesëvjeçare për të paguar AFP-në për ripërdorimin e përmbajtjes gazetareske

Nga Bota
Mediat ndërkombëtare shkruajnë për aksionin e policisë në veri dhe tensionet nga serbët lokalë

Mediat ndërkombëtare shkruajnë për aksionin e policisë në veri dhe tensionet nga serbët lokalë

Nga Bota
AFP: Deri më tani mbi 3.9 milionë të vdekur nga COVID-19 në botë

AFP: Deri më tani mbi 3.9 milionë të vdekur nga COVID-19 në botë

Nga Bota
Fotografitë e autostradës së Kosovës përdoren për “Fake News” në Filipine – AFP zbulon të vërtetën e tyre

Fotografitë e autostradës së Kosovës përdoren për “Fake News” në Filipine – AFP zbulon të vërtetën e tyre

Nga Bota
AFP: Pandemia, një përfitim i papritur për Vuçiqin

AFP: Pandemia, një përfitim i papritur për Vuçiqin

Ballkan
Një burrë duke ikur nga leopardi dhe disa të tjera: Fotografitë më të mira të AFP-së që tregojnë ngjarjet që formësuan vitin 2019

Një burrë duke ikur nga leopardi dhe disa të tjera: Fotografitë më të mira të AFP-së që tregojnë ngjarjet që formësuan vitin 2019

Nga Bota
Haradinaj për AFP: Mund të ketë marrëveshje me Serbinë këtë vit, por pa korrigjim të kufijve

Haradinaj për AFP: Mund të ketë marrëveshje me Serbinë këtë vit, por pa korrigjim të kufijve

Kosovë
AFP shkruan për thesaret e detit: Si po grabitet pasuria shqiptare

AFP shkruan për thesaret e detit: Si po grabitet pasuria shqiptare

Shqipëri
OKB zvogëlon buxhetin për misionet paqeruajtëse

OKB zvogëlon buxhetin për misionet paqeruajtëse

Nga Bota
AFP: Re të zeza mbi Kosovën para 10-vjetorit të Pavarësisë

AFP: Re të zeza mbi Kosovën para 10-vjetorit të Pavarësisë

Kosovë