LAJMI I FUNDIT:

Aeroporti

96 Artikuj

Vetëm mendjet e shpejta mund t’i dallojnë të 7 artikujt e vendosur gabimisht në këtë imazh

Vetëm mendjet e shpejta mund t’i dallojnë të 7 artikujt e vendosur gabimisht në këtë imazh

Interesante
Një burrë arriti me veturën e tij të futej në aeroportin e Frankfurtit – i pa vënë re nga askush – dhe të ‘përqafonte’ kancelarin Scholz

Një burrë arriti me veturën e tij të futej në aeroportin e Frankfurtit – i pa vënë re nga askush – dhe të ‘përqafonte’ kancelarin Scholz

Evropa
Vetëm këto gjashtë shtete në botë nuk kanë aeroport – qe se si arrihet deri te ato

Vetëm këto gjashtë shtete në botë nuk kanë aeroport – qe se si arrihet deri te ato

Si të udhëtosh
Nga sonte fillon të aplikohet orari veror i fluturimeve në aeroportin e Shkupit dhe Ohrit

Nga sonte fillon të aplikohet orari veror i fluturimeve në aeroportin e Shkupit dhe Ohrit

Maqedonia e Veriut
Sërish greva të punëtorëve në disa aeroporte gjermane

Sërish greva të punëtorëve në disa aeroporte gjermane

Botë
Nuk deshi të shkojë në luftë në Ukrainë – rrëfimi për rusin që ka mbetur për pesë muaj “i ngecur” në një aeroport të Koresë së Jugut

Nuk deshi të shkojë në luftë në Ukrainë – rrëfimi për rusin që ka mbetur për pesë muaj “i ngecur” në një aeroport të Koresë së Jugut

Nga Bota
Moldavia mbyllë hapësirën e saj ajrore

Moldavia mbyllë hapësirën e saj ajrore

Evropa
Dy aeroplanë në SHBA për pak u përplasën në aeroport – publikohet momenti që tregon se si u shmang një incident

Dy aeroplanë në SHBA për pak u përplasën në aeroport – publikohet momenti që tregon se si u shmang një incident

Amerika
Agjentët e CBP zbulojnë kafkën e delfinit në një çantë në Aeroportin Metropolitan të Detroitit

Agjentët e CBP zbulojnë kafkën e delfinit në një çantë në Aeroportin Metropolitan të Detroitit

Interesante
Terminali i ri i aeroportit të Nju Jorkut do të përbëhet nga 13 mijë panele solare

Terminali i ri i aeroportit të Nju Jorkut do të përbëhet nga 13 mijë panele solare

Lajme Teknologji
Aeroportet më të sakta në botë në vitin 2022: Ndër 10 të parat, 7 ndodhen në një shtet të Amerikës së Jugut

Aeroportet më të sakta në botë në vitin 2022: Ndër 10 të parat, 7 ndodhen në një shtet të Amerikës së Jugut

Trend
Transportuesin e valixheve në SHBA e “përpin” motori i aeroplanit

Transportuesin e valixheve në SHBA e “përpin” motori i aeroplanit

Amerika
Anulohen qindra fluturime në Gjermani

Anulohen qindra fluturime në Gjermani

Botë
Pezullohen të gjitha fluturimet në Aeroportin e Stanstedit të Britanisë së Madhe

Pezullohen të gjitha fluturimet në Aeroportin e Stanstedit të Britanisë së Madhe

Botë
Pamje shokuese: Punonjësit që merren me bagazhet kapen duke “hedhur, shkelmuar dhe përplasur” çantat në aeroportin e Melburnit

Pamje shokuese: Punonjësit që merren me bagazhet kapen duke “hedhur, shkelmuar dhe përplasur” çantat në aeroportin e Melburnit

Australia
Si disa njerëz mund të përfundojnë duke jetuar në aeroporte për muaj – madje edhe vite

Si disa njerëz mund të përfundojnë duke jetuar në aeroporte për muaj – madje edhe vite

Kuriozitete
Po bëhej gati të ngritej nga pista e aeroportit në Lima, aeroplani përplaset me kamionin e zjarrfikësve

Po bëhej gati të ngritej nga pista e aeroportit në Lima, aeroplani përplaset me kamionin e zjarrfikësve

Amerika Latine
Vdes brenda aeroportit të Parisit refugjati iranian që frymëzoi filmin e Spielberg ‘The Terminal’

Vdes brenda aeroportit të Parisit refugjati iranian që frymëzoi filmin e Spielberg ‘The Terminal’

Nga Bota
Sulmoi stafin, hodhi gjësende – ky ishte reagimi i një gruaje që u bë viral pasi humbi fluturimin e saj në aeroportin e Mexico City

Sulmoi stafin, hodhi gjësende – ky ishte reagimi i një gruaje që u bë viral pasi humbi fluturimin e saj në aeroportin e Mexico City

Virale
Aeroporti Luton i Londrës pezulloi fluturimet pasi pista e tij “filloi të plasaritet” për shkak të nxehtësisë

Aeroporti Luton i Londrës pezulloi fluturimet pasi pista e tij “filloi të plasaritet” për shkak të nxehtësisë

Interesante
Katër të vdekur pas përplasjes së dy aeroplanëve në një aeroport të Las Vegasit

Katër të vdekur pas përplasjes së dy aeroplanëve në një aeroport të Las Vegasit

Amerika
Aeroporti londinez Heathrow kufizon në 100 mijë numrin e pasagjerëve në ditë gjatë verës

Aeroporti londinez Heathrow kufizon në 100 mijë numrin e pasagjerëve në ditë gjatë verës

Botë
Mbingarkesa në aeroporte, Gjermania ka nevojë për mijëra punëtorë të huaj

Mbingarkesa në aeroporte, Gjermania ka nevojë për mijëra punëtorë të huaj

Botë
Nuk deshi të pret në radhë, britaniku inskenoi lëndimin – personeli i aeroportit të Turqisë e dërguan në aeroplan me karroce

Nuk deshi të pret në radhë, britaniku inskenoi lëndimin – personeli i aeroportit të Turqisë e dërguan në aeroplan me karroce

Fun Lajme