LAJMI I FUNDIT:

Aeroport

205 Artikuj

Nga dyqani në muze, në një lokal në SHBA shiten gjërat që humbin në aeroport

Nga dyqani në muze, në një lokal në SHBA shiten gjërat që humbin në aeroport

Interesante
Të shtëna në aeroportin e Hamburgut, mbyllet për fluturime dhe aterrime

Të shtëna në aeroportin e Hamburgut, mbyllet për fluturime dhe aterrime

Evropa
Sërish evakuohen aeroportet nëpër Francë, pas kërcënimit për vendosje të bombave

Sërish evakuohen aeroportet nëpër Francë, pas kërcënimit për vendosje të bombave

Evropa
Aeroplani aterroi në Mumbai pasi njëri nga dy motorët u fik gjatë fluturimit

Aeroplani aterroi në Mumbai pasi njëri nga dy motorët u fik gjatë fluturimit

Azia
Gruas në Tajlandë i amputohet këmba pasi i ngeci në shkallët lëvizëse të aeroportit

Gruas në Tajlandë i amputohet këmba pasi i ngeci në shkallët lëvizëse të aeroportit

Azia
Një punonjës i aeroportit San Antonio në Teksas humb jetën, përfundon në motorin e aeroplanit

Një punonjës i aeroportit San Antonio në Teksas humb jetën, përfundon në motorin e aeroplanit

Amerika
Grushte, shqelma e shkulje flokësh në aeroportin e Çikagos, policia amerikane arreston dy persona

Grushte, shqelma e shkulje flokësh në aeroportin e Çikagos, policia amerikane arreston dy persona

Amerika
Një person rrihet nga dy të tjerë në aeroportin e Prishtinës

Një person rrihet nga dy të tjerë në aeroportin e Prishtinës

Kronika e Zezë
Uebsajtet e aeroporteve gjermane u goditën nga një sulm i dyshuar kibernetik

Uebsajtet e aeroporteve gjermane u goditën nga një sulm i dyshuar kibernetik

Lajme Teknologji
Hakohen ueb-faqet e dhjetëra aeroporteve amerikane

Hakohen ueb-faqet e dhjetëra aeroporteve amerikane

Amerika
Tërë jetën ia kushtuan udhëtimeve nëpër botë, vizituan mbi 950 aeroporte – njihuni me çiftin britanik Alan dhe Agner Forbes

Tërë jetën ia kushtuan udhëtimeve nëpër botë, vizituan mbi 950 aeroporte – njihuni me çiftin britanik Alan dhe Agner Forbes

Evropa
Një person i armatosur fillon të shtie me armë në aeroportin e Canberras, policia australiane e arreston

Një person i armatosur fillon të shtie me armë në aeroportin e Canberras, policia australiane e arreston

Australia
Pësojnë defekt teknik pajisjet që ndihmojnë fluturaken të aterojë, aeroplani me 126 pasagjerë përplaset në aeroportin e Miamit – lëndohen tre persona

Pësojnë defekt teknik pajisjet që ndihmojnë fluturaken të aterojë, aeroplani me 126 pasagjerë përplaset në aeroportin e Miamit – lëndohen tre persona

Amerika
Harron ta tërheq frenin e dorës, vetura përfundon nën aeroplanin gjigant në aeroportin e Spanjës

Harron ta tërheq frenin e dorës, vetura përfundon nën aeroplanin gjigant në aeroportin e Spanjës

Auto Fun
Aeroporti i braktisur i New Orleans në të cilin akoma gjithçka punon, dikur qendër e pasagjerëve nga e mbarë bota – sot “qytet fantazmë” 

Aeroporti i braktisur i New Orleans në të cilin akoma gjithçka punon, dikur qendër e pasagjerëve nga e mbarë bota – sot “qytet fantazmë” 

Amerika
Momenti kur shpërthen bomba e një terroristi në aeroportin e Kolumbisë që la të vdekur dy policë

Momenti kur shpërthen bomba e një terroristi në aeroportin e Kolumbisë që la të vdekur dy policë

Amerika Latine
Policia gjermane ndalon “imunizimin” ilegal në një aeroport, vaksinat e dhëna nuk ishin miratuar nga autoritetet për përdorim kundër COVID-19

Policia gjermane ndalon “imunizimin” ilegal në një aeroport, vaksinat e dhëna nuk ishin miratuar nga autoritetet për përdorim kundër COVID-19

Evropa
Zgjidhja e problemit të kaosit në trafik, aeroportet italiane dhe ato franceze me infrastrukturë për taksitë fluturues

Zgjidhja e problemit të kaosit në trafik, aeroportet italiane dhe ato franceze me infrastrukturë për taksitë fluturues

Shkencë
“Gardianët e qiellit”, aeroporti i Amsterdamit angazhon një “patrullë” të derrave që t’ju ndihmon në një detyrë të rëndësishme

“Gardianët e qiellit”, aeroporti i Amsterdamit angazhon një “patrullë” të derrave që t’ju ndihmon në një detyrë të rëndësishme

Fun Lajme
Aeroporti në La Palma mbyllet për shkak të hirit, vullkani assesi të pushojë

Aeroporti në La Palma mbyllet për shkak të hirit, vullkani assesi të pushojë

Evropa
I ka vetëm dy kilogramë, por ndaloi pesë aeroplanë të ngriten në ajër – breshka shkaktoi situatë kaotike në aeroportin e Tokios

I ka vetëm dy kilogramë, por ndaloi pesë aeroplanë të ngriten në ajër – breshka shkaktoi situatë kaotike në aeroportin e Tokios

Interesante
Nuk u lejua të futet në aeroplan pasi u vonua, raportoi rrejshëm se ka bombë në fluturake – policia në Florida arreston 46-vjeçaren

Nuk u lejua të futet në aeroplan pasi u vonua, raportoi rrejshëm se ka bombë në fluturake – policia në Florida arreston 46-vjeçaren

Dështime
Biondja shëtitet nëpër aeroportin e Miamit me rroba banjo, pamjet bëhen virale

Biondja shëtitet nëpër aeroportin e Miamit me rroba banjo, pamjet bëhen virale

Virale
Gruaja mbërriti në aeroport një vit më herët pasi rezervoi gabim biletën

Gruaja mbërriti në aeroport një vit më herët pasi rezervoi gabim biletën

Trend