LAJMI I FUNDIT:

Aeroplani F-16

20 Artikuj

Zelensky: Aeroplanët e parë luftarak F-16 që do t’i jepen Ukrainës, do të jetë sinjal që Rusia ka humbur

Zelensky: Aeroplanët e parë luftarak F-16 që do t’i jepen Ukrainës, do të jetë sinjal që Rusia ka humbur

Evropa
Si po e ndihmon SHBA-ja Ukrainën që të sigurojë aeroplanë luftarakë?

Si po e ndihmon SHBA-ja Ukrainën që të sigurojë aeroplanë luftarakë?

Nga Bota
Aeroplanët luftarakë F-16 janë çelësi për të ardhmen afatshkurtër dhe afatgjatë të Ukrainës, thotë ambasadorja e këtij vendi në SHBA

Aeroplanët luftarakë F-16 janë çelësi për të ardhmen afatshkurtër dhe afatgjatë të Ukrainës, thotë ambasadorja e këtij vendi në SHBA

Nga Bota
Rusia “ka një pyetje” për SHBA-në dhe aleatët e saj në NATO rreth furnizimit të Ukrainës me aeroplanë luftarakë F-16

Rusia “ka një pyetje” për SHBA-në dhe aleatët e saj në NATO rreth furnizimit të Ukrainës me aeroplanë luftarakë F-16

Nga Bota
SHBA po përgatitet t’i shesë Turqisë pajisje për aeroplanët F-16

SHBA po përgatitet t’i shesë Turqisë pajisje për aeroplanët F-16

Turqia
Polonia e gatshme t’i dërgojë Ukrainës aeroplanët luftarakë F-16

Polonia e gatshme t’i dërgojë Ukrainës aeroplanët luftarakë F-16

Evropa
Aeroplani luftarak amerikan lëshon rezervuarët e derivateve në një zonë të banuar në Japoni, kërkohen hetime

Aeroplani luftarak amerikan lëshon rezervuarët e derivateve në një zonë të banuar në Japoni, kërkohen hetime

Azia
Erdogan thotë se Turqia është në bisedime me SHBA-në për shitjen e avionëve luftarakë F-16

Erdogan thotë se Turqia është në bisedime me SHBA-në për shitjen e avionëve luftarakë F-16

Nga Bota
Aeroplani luftarak i Belgjikës përplaset në një ndërtesë të bazës ajrore, lëndohen dy persona

Aeroplani luftarak i Belgjikës përplaset në një ndërtesë të bazës ajrore, lëndohen dy persona

Evropa
F-16 rrëzohet gjatë trajnimit në SHBA

F-16 rrëzohet gjatë trajnimit në SHBA

Amerika
U fut në hapësirën e kufizuar ajrore, fluturoi në afërsi të vendit ku mbahej tubimi i Trumpit – aeroplanët luftarakë ngritën në ajër për shkaqe sigurie

U fut në hapësirën e kufizuar ajrore, fluturoi në afërsi të vendit ku mbahej tubimi i Trumpit – aeroplanët luftarakë ngritën në ajër për shkaqe sigurie

Amerika
Rrëzohet një aeroplan luftarak F-16 në bazën ajrore në Karolinën e Jugut, humb jetën piloti

Rrëzohet një aeroplan luftarak F-16 në bazën ajrore në Karolinën e Jugut, humb jetën piloti

Nga Bota
Publikohen pamjet e aeroplanit të forcave ajrore belge që u rrëzua në Francë

Publikohen pamjet e aeroplanit të forcave ajrore belge që u rrëzua në Francë

Nga Bota
Kroacia në bisedime për të blerë aeroplanë luftarakë

Kroacia në bisedime për të blerë aeroplanë luftarakë

Ballkan
Aeroplani luftarak pësoi një defekt, rrëzohet në tokë – piloti reagon shpejt duke u hedhur me parashutë (Video)

Aeroplani luftarak pësoi një defekt, rrëzohet në tokë – piloti reagon shpejt duke u hedhur me parashutë (Video)

Nga Bota
Kamerat kapin momentin kur aeroplani përplaset në bazën ajrore në Kaliforni, pak sekonda para se piloti të katapultohej (Foto/Video)

Kamerat kapin momentin kur aeroplani përplaset në bazën ajrore në Kaliforni, pak sekonda para se piloti të katapultohej (Foto/Video)

Nga Bota
Aeroplani luftarak F-16 rrëzohet mbi një ndërtesë në bazën ajrore amerikane, piloti shpëton duke u katapultuar (Video)

Aeroplani luftarak F-16 rrëzohet mbi një ndërtesë në bazën ajrore amerikane, piloti shpëton duke u katapultuar (Video)

Nga Bota
Iraku merr tre avionë të rinj amerikanë F-16

Iraku merr tre avionë të rinj amerikanë F-16

Nga Bota
Momenti kur aeroplani luftarak i NATO-s i afrohet shumë aeroplanit, me të cilin po udhëtonte ministri i brendshëm rus (Video)

Momenti kur aeroplani luftarak i NATO-s i afrohet shumë aeroplanit, me të cilin po udhëtonte ministri i brendshëm rus (Video)

Nga Bota
Aeroplani luftarak F-16 i shpëton jetën pacientit: Mjekët kërkuan ndihmë nga aviacioni ushtarak

Aeroplani luftarak F-16 i shpëton jetën pacientit: Mjekët kërkuan ndihmë nga aviacioni ushtarak

Interesante