LAJMI I FUNDIT:

3D

17 Artikuj

Krijohet skanimi i parë 3D i Titanikut, ilustrimi paraqet pamje të rralla të anijes së famshme

Krijohet skanimi i parë 3D i Titanikut, ilustrimi paraqet pamje të rralla të anijes së famshme

Shkencë
Një super-jaht i padukshëm mund të bëhet realitet deri në vitin 2030

Një super-jaht i padukshëm mund të bëhet realitet deri në vitin 2030

Auto Lajme
Një shtëpi dykatëshe po ndërtohet në Houston me printer 3D

Një shtëpi dykatëshe po ndërtohet në Houston me printer 3D

Lajme Teknologji
Kosova përfshihet ne hartat 3D të punuara nga ‘HERE Technologies’

Kosova përfshihet ne hartat 3D të punuara nga ‘HERE Technologies’

Lajme Teknologji
Dy ekipe në SHBA fitojnë çmim nga NASA për shtypjen 3D të indeve të mëlçisë njerëzore

Dy ekipe në SHBA fitojnë çmim nga NASA për shtypjen 3D të indeve të mëlçisë njerëzore

Lajme Teknologji
Inteligjenca Artificiale zgjidh problemin 50-vjeçar të shkencës që mund të ndryshojë botën

Inteligjenca Artificiale zgjidh problemin 50-vjeçar të shkencës që mund të ndryshojë botën

Shkencë
Vizitë virtuale në Parkun Arkeologjik të Fierit

Vizitë virtuale në Parkun Arkeologjik të Fierit

Cult+
Mjeshtrit të Rilindjes, nuk i ka pëlqyer hunda!

Mjeshtrit të Rilindjes, nuk i ka pëlqyer hunda!

Cult+
Shtëpi eko-miqësore, të gatshme për 48 orë dhe zgjasin deri në 100 vjet

Shtëpi eko-miqësore, të gatshme për 48 orë dhe zgjasin deri në 100 vjet

Interesante
Hanifa përdori modele 3D për të lançuar koleksionin e saj të fundit në Instagram Live

Hanifa përdori modele 3D për të lançuar koleksionin e saj të fundit në Instagram Live

Modë
Teknika që prodhon objekte 3D shumë të detajuara brenda vetëm disa sekondave

Teknika që prodhon objekte 3D shumë të detajuara brenda vetëm disa sekondave

Geek
Profesionet që do të zhduken nga revolucioni dixhital

Profesionet që do të zhduken nga revolucioni dixhital

Të Tjera
Studenti kosovar që ndërton dorë robotike (Video)

Studenti kosovar që ndërton dorë robotike (Video)

Kosovë
Shkencëtarët printojnë zemrën e parë 3D

Shkencëtarët printojnë zemrën e parë 3D

Nga Bota
Rrezik se Samsung Galaxy S10 mund të hapet me shenjat e gishtave të printuar 3D (Video)

Rrezik se Samsung Galaxy S10 mund të hapet me shenjat e gishtave të printuar 3D (Video)

Lajme Teknologji
Dashurohet në robotin që e ndërtoi, kërkon të martohet me të (Foto)

Dashurohet në robotin që e ndërtoi, kërkon të martohet me të (Foto)

Dështime
Një dimension krejtësisht tjetër! iPhone 8 vjen me kamerë 3D? Mësoni të rejat tjera (Foto)

Një dimension krejtësisht tjetër! iPhone 8 vjen me kamerë 3D? Mësoni të rejat tjera (Foto)

Imran Amiti