Sylvester Stallone bëri një paraqitje surprizë të enjten (25 gusht) në New York në një shfaqje të filmit të tij të ri “Samaritan”.

Aktori 76-vjeçar ishte i veshur me një kostum të kaltër të errët me një bluzë të zezë me kopsa me këpucë me fustan të errët në kinemanë AMC Empire 25, duke u takuar me fansat teksa duartrokitet në shfaqjen e papritur.

Kjo ishte hera e parë që aktori është parë publikisht që nga lajmi i së mërkurës se gruaja e tij prej 25 vitesh, Jennifer Flavin, kishte paraqitur kërkesë për divorc.

Siç u raportua, Stallone u pa në fillim të këtij muaji duke iu nënshtruar një procedure në një tatuazh të fytyrës së Flavinit që ai kishte në anën e djathtë, duke zëvendësuar një imazh të saj me një foto të qenit.

Reklama
Reklama

Personazhi i Stallone në shfaqjen e tij të re Tulsa King quhet Dwight dhe ai e ka paraqitur qenin në një numër postimesh në mediat sociale, shkruan DailyMail.

Burime familjare i thanë TMZ se Stallone dhe Flavin u grindën për përdorimin e qenit për mbrojtje në shtëpitë e tyre, gjë që çoi në një debat të përshkallëzuar për çështje të veçanta që çuan në aplikimin e Flavinit për divorc. Stallone i tha gazetës se debati për Rottweilerin nuk ishte çelësi i fundit të marrëdhënies së tyre.

Flavin la të kuptohej gjithashtu se gjithçka mund të kishte mbaruar në një foto në Instagram të saj duke përqafuar tre vajzat e tyre.

Reklama

“Këto vajza janë prioriteti im. Asgjë tjetër nuk ka rëndësi. Ne të katërta përgjithmonë”,  ka shkruar ajo në postimin e 10 gushti. Jennifer nuk e ndjek më bashkëshortin e saj në Instagram.

Reklama

Flavin bëri kërkesë për divorc të premten në Palm Beach County të Floridas, raportoi fillimisht Closer Weekly, dhe po pretendon se Stallone ka fshehur asetet e tyre martesore.

Sipas dokumenteve të divorcit të marra nga DailyMail.com, ajo pretendon se Stallone “është angazhuar në shpërndarjen, shterimin dhe/ose humbjen e qëllimshme të aseteve martesore që ka pasur një ndikim negativ ekonomik në pasurinë bashkëshortore”.

“Për më tepër, bashkëshorti duhet të detyrohet, të shesë, të transferojë, të caktojë, të ngarkojë ose të shpërndajë çdo pasuri gjatë pezullimit të procedurës”.

Reklama

Jennifer, e cila mori mbiemrin e burrit të saj, po kërkon gjithashtu të rivendosë emrin e saj të vajzërisë, Flavin.

“Unë e dua familjen time. Ne po i trajtojmë miqësisht dhe privatisht këto çështje personale”, tha aktori për DailyMail.com në një deklaratë përmes publicistes së tij.

Reklama

Flavin tha në dokumentet e divorcit: “Martesa midis palëve është prishur në mënyrë të pakthyeshme”.

Në fillim të kësaj jave, publicistja e Stallone këmbënguli se gjithçka ishte mirë dhe aktori kishte dashur të përditësonte tatuazhin – por shkoi keq dhe ishte ‘i pandreqshëm’.

“Stallone synonte të rifreskonte imazhin e tatuazhit të gruas së tij Jennifer, megjithatë rezultatet ishin të pakënaqshme dhe, për fat të keq, të pandreqshme”, tha ajo.

Reklama

Si rezultat, atij iu desh të mbulonte imazhin origjinal me një tatuazh të qenit të tij nga Rocky, Butkus.

Martesa e tretë e Stallone ishte një nga më të fortat në Hollywood deri më tani, edhe pse romanca e çiftit kishte një fillim të vështirë. Ata u takuan për herë të parë në 1988, pak pasi martesa e tij e dytë e shkurtër me Brigitte Nielsen kishte përfunduar.

Reklama

Ata ishin takuar në një restorant në Beverly Hills kur ajo ishte një modele 20-vjeçare dhe ai po vuante një problem të përkohshëm me “Rambo III” – një film që i dha atij çmimin “Golden Rasberry” për aktorin më të keq.

Reklama

Por më pas ai kaloi te modelja Janice Dickinson e cila tha se ishte babai i vajzës së saj të vogël.

Vetëm pasi ai dhe Dickinson u ndanë, testet e ADN-së vërtetuan se ai nuk ishte babai. Më pas ai u fejua me aktoren Angie Everhart, por kjo dështoi dhe ai u kthye përsëri te Flavin.

Ata u martuan më 17 maj 1997 në hotelin luksoz Dorchester në Londër, dhe me reputacionin e Stallone, pak parashikuan se do të zgjasin shumë.

Reklama

Nga martesa lindi tre vajza, Sophia, tani 25 vjeç, Sistine, 24 dhe Scarlet, 20.

Ai kishte dy djem me gruan e parë Sasha Czack, Sage, i cili vdiq nga sëmundja e arterieve koronare në vitin 2012 në moshën 36 vjeç dhe Seargeoh, 43 vjeç. /Telegrafi/

Reklama