LAJMI I FUNDIT:

Sulm nga lartësia, rusët s’iu shpëtojnë predhave të ushtrisë ukrainase në fushë të hapur

Sulm nga lartësia, rusët s’iu shpëtojnë predhave të ushtrisë ukrainase në fushë të hapur

Blogu ukrainas publikoi pamje të sulmit ndaj caqeve ruse në një fushë të hapur.

Reklama

Në pamje shihen rusët që po qëndronin në mes të një hapësire, kur predhat nga droni iu ranë nga lartësia, transmeton Telegrafi.

Trupat ruse në atë moment tentuan të largoheshin, por sulmet qëlluan në cak.

Nuk është bërë i ditur lokacioni i sulmit, derisa tash e disa javë luftime të ashpra po zhvillohen në Bakhmut, ku trupat ruse janë përpjekur me muaj të tërë për ta uzurpuar. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa

"Po villnin dhe kishin njolla të mëdha në lëkurë": Ushtarët rusë kishin shfaqur shenja helmimi nga rrezatimi në Çernobil

Evropa
Kalo në kategori