0Shares

Trajneri i Interit, Andrea Stramaccioni, ka këmbëngulur se mungesa e Wesley Sneijder nuk ka të bëjë asgjë me problemet e tij kontraktuale me bordin e klubit.

Marco Branca ka thënë së fundmi se Sneijder nuk do të luajë pa pranuar shkurtimin e pagës, por Stramaccioni thotë se ai është lënë jashtë formacionit për shkaqe taktike të tij.

“Të gjitha vendimet për lojtarët e ekipit të Interit ekskluzivisht i marr vetëm unë. Nëse holandezi do të jetë në ljoë apo jo për ndeshjen e ardhshme, e vendosi unë, askush tjetër. Unë marr përgjegjësitë”.

“Ai po stërvitet me bashkëlojtarët, ai po bën mirë dhe shpresoj që të mos kem nevojë për të përgjigjur më shumë pyetje rreth kësaj teme. Unë mendoj se tashmë kam folur shumë për këtë çështje”, është shprehur Stramaccioni. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)