Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se gjatë javës do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe me reshje shiu.

IHK njofton se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-18 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 22-33 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare kryesisht nga drejtimi i verilindjes me shpejtësi 1-8 m/s. /Telegrafi/