Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se gjatë 24 orëve të fundit nga 2.019 testime janë regjistruar 820 raste të reja.

Prej rasteve të reja 279 janë në Shkup, Kumanovë 49, Shtip 39, Prilep 15, Tetovë 42, Strugë 33, Veles 19, Manastir 58, Ohër 24, Kavadar 34, Gostivar 37, Strumicë dhe Gjevgjeli 25, Kërçovë 11, Negotino 21 dhe më pak në qytetet më të vogla, njofton Telegrafi Maqedoni.

Në ISHP sot janë regjistruar 895 pacientë të shëruar dhe 32 persona të vdekur. Prej pacientëve të vdekur 11 janë nga Shkupi, 4 nga Kumanova, 3 nga Gostivari, 1 nga Gjevgjlia, 3 nga Strumica dhe një nga Resnja.

Që nga fillimi i epidemisë në Maqedoni janë diagnostifikuar 61.543 raste të reja, ku prej tyre 38.400 kamë sjëriar dhe 1.731 kanë humbur jetën. Momentalisht në Maqedoni ka 21.412 raste aktive./Telegrafi/