LAJMI I FUNDIT:

Sondazh: Olta apo Kiara – kush mendoni se duhet të dalë të shtunën nga Big Brother VIP Albania?

Sondazh: Olta apo Kiara – kush mendoni se duhet të dalë të shtunën nga Big Brother VIP Albania?

Një nominim i fortë është këtë javë në spektaklin Big Brother VIP Albania.

Reklama

Dy konkurrentet që janë futur që nga dita e parë e këtij edicioni, aktorja Olta Gixhari dhe moderatorja Kiara Tito, janë dy të nominuarat e kësaj jave.

Ky nominim erdhi pasi publiku pati mundësinë që të zgjedh kë të çojë në televotim, mes çifteve Kiara dhe Olta dhe Kristi dhe Qetësor.

Familjarët e Luiz Ejllit ndryshojnë emrin e llogarisë së tij në Instagram, thonë se është tentuar t'iu merret faqja
Lexo po ashtu Familjarët e Luiz Ejllit ndryshojnë emrin e llogarisë së tij në Instagram, thonë se është tentuar t'iu merret faqja

Rezultatet e së martës treguan se publiku dëshironin një televotim kokë më kokë mes Oltës dhe Kiarës.

Foto: Big Brother VIP Albania/Instagram

Njëra prej tyre do të lërë shtëpinë e BBVA në mbrëmjen e së shtunë, varësisht se cila do të rezultojë më e votuara për të dalë.

Telegrafi ka vendosur që të përmes një sondazhi online të pyes lexuesit se kush mendojnë se është konkurrentja që duhet të lërë shtëpinë të shtunën.

Luizi paralajmëron: Nëse del Kiara të shtunën, dal edhe unë
Lexo po ashtu Luizi paralajmëron: Nëse del Kiara të shtunën, dal edhe unë

Ndërkohë, konkurrenti senzacion i këtij edicioni – këngëtari Luiz Ejlli, ka paralajmëruar se gjithashtu do të lërë shtëpinë të shtunën, në rast se e dashura e tij, Kiara Tito, del më e votuara për të dalë.

Kujtojmë që në shtëpinë e Big Brother VIP Albania gjendet ende një biletë kthimi, të cilën mund ta ketë një prej banorëve. /Telegrafi/

* Ky sondazh realizohet nga portali Telegrafi për lexuesit, dhe nuk lidhet me votimin zyrtar të spektaklit Big Brother VIP Albania, i cili realizohet përmes SMS-ve.