Snajperistët ukrainas janë bërë makth për ushtarët e Vladimir Putinit.

Reklama

Ata pothuajse çdo ditë arrijnë të vrasin ushtarë rusë, e këtë e dokumentojnë shpesh më video të publikuara në rrjetet sociale, transmeton Telegrafi.

Videoja e publikuar më poshtë shfaq ushtarët rusë duke lëvizur natën nëpër zona malore, duke menduar se gjethet dhe pemët do t’i mbrojnë.

Megjithatë një gjë e tillë nuk ndodhi, ata janë qëlluar një nga një nga snajperistët ukrainas që përcillnin çdo lëvizje të tyre.

Lokacioni i këtij operacioni të ushtrisë ukrainase nuk është zbuluar për arsye të sigurisë, kurse nga fillimi i luftës, Kievi pretendon se qindra mijëra ushtarë rusë janë vrarë. /Telegrafi/

Reklama