LAJMI I FUNDIT:

Shpërthime të fuqishme në Sevastopol të Krimesë

Shpërthime të fuqishme në Sevastopol të Krimesë

Shpërthime të fuqishme janë dëgjuar në Sevastopol të Krimesë së aneksuar nga rusët.

Reklama

Në këtë vend janë shpeshtuar sulmet me dronë kamikazë nga ukrainasit, të cilët janë zotuar se do të rikthejnë çdo pëllëmbë të territorit të tyre që është pushtuar nga rusët, transmeton Telegrafi.

Në anën tjetër, pamje amatore të publikuar nëpër rrjetet sociale shfaqin shpërthimet e fuqishme si dhe “topat e zjarrtë” që ngriteshin në qiell.

Deri më tani nuk raportohet për viktima apo dëme materiale, por sulmet me dronët kamikazë janë bërë arma me fuqishme e ukrainasve në rajonet që tashmë i ka pushtuar Rusia.

Inteligjenca britanike: Sulmi rus në Bakhmut po humb vrullin
Lexo po ashtu Inteligjenca britanike: Sulmi rus në Bakhmut po humb vrullin

Kievi po vazhdon të kërkojë armë të avancuara nga vendet perëndimore, e tashmë disa shtete i kanë dërguar Ukrainës tanket gjermane Leopard 2.

Shtetet e Bashkuara mbrëmë njoftuan se do të përshpejtojnë procesin e dërgimit të tankeve Abrams në Ukrainë, që do të ndryshonin rrjedhën e luftës në këtë vend. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa

"Po villnin dhe kishin njolla të mëdha në lëkurë": Ushtarët rusë kishin shfaqur shenja helmimi nga rrezatimi në Çernobil

Evropa
Kalo në kategori