LAJMI I FUNDIT:

Shpërthim pranë një aeroporti ushtarak rus në Krime

Shpërthim pranë një aeroporti ushtarak rus në Krime

Sipas videove dhe fotove të shfaqura në rrjetet sociale, një shpërthim apo zjarr ka ndodhur pranë aeroportit ushtarak rus në Krime.

Reklama

Videoja tregon një tym të madh që ngrihet nga vendbanimi Hvardiske në rrethin Simferopol, ku ndodhet baza ajrore.

Udhëheqësi i Krimesë, i emëruar nga Rusia, Sergei Aksyonov, shkroi në Telegram se “një dron u rrëzua në zonën e Simferopol”.

“Ai u rrëzua në një fushë. Nuk pati viktima apo dëme”, shtoi Aksyonov.

Theksojmë se forcat ukrainase pritet të marrin një kundërsulm ndaj ushtrisë pushtuese të Vladimir Putinit.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e pajustifikueshëm të shtetit ukrainas më 24 shkurt të vitit të kaluar duke shkaktuar viktima të shumta dhe dëme të mëdha materiale. /Telegrafi/


Në trend Botë

Më shumë
Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Dhjetëra ushtarë rusë braktisin pozicionet e tyre në vijën e frontit, sipas pamjeve që po shpërndahen në rrjet

Evropa
Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Pamje dramatike, dhjetëra ushtarë ukrainas ia mësyjnë llogoreve të rusëve

Evropa
Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Momenti kur ukrainasit hedhin në erë tankun rus

Evropa
Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Rubin: Serbia është i vetmi vend në Ballkan ku mediat ruse ‘RT’ dhe ‘Sputnik’ transmetojnë ende

Botë
Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Ish-gjenerali amerikan: Putin më parë përdor armë bërthamore sesa humb luftën në Ukrainë

Evropa

"Po villnin dhe kishin njolla të mëdha në lëkurë": Ushtarët rusë kishin shfaqur shenja helmimi nga rrezatimi në Çernobil

Evropa
Kalo në kategori