0Shares

Një përleshje me armë zjarri ka ndodhur sot pas orës 15:00, pranë Fakulteti Filologjik në Prishtinë. Policia ka konfirmuar për Kosovapress, se nga shkëmbimi me armë zjarri, dy persona kanë mbetur të plagosur. Deri më tash nuk ka të arrestuar për rastin dhe nuk dihen motivet e sulmit

“Rreth orës 15 e 15 minuta ka ndodhur rasti. Si rezultat i gjuajtjes me armë zjarri, dy persona kanë mbetur të plagosur. Personat janë dërguar në QKUK për trajtim mjekësor. Në vendin e ngjarjes policia i ka gjetur dy armë zjarri, njëra armë automatike, kurse tjera revole. Policia aktualisht po punon në ekzaminimin e vendit të ngjarjes. Tash për tash nuk ka ndonjë person të arrestuar, por po punojmë në identifikimin e personave të involvuar në rast”, ka thënë për Kosovapress Zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Agron Borovci.

Por, sipas dëshmitarëve, zënka ka filluar qysh dje në mbrëmje, në mes të punëtorëve të dy lokaleve që gjenden përkrah Fakultetit Filologjik. Por, ende nuk dihen motivet e kësaj ngjarjeje. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)