LAJMI I FUNDIT:

Shkatërrimi i tankeve ruse me dronët kamikazë, ukrainasit publikojnë pamjet

Shkatërrimi i tankeve ruse me dronët kamikazë, ukrainasit publikojnë pamjet

Dronët janë bërë një nga armët më të efektshme të ukrainasve në luftën kundër rusëve.

Reklama

Deri më tani qindra mijëra mjete të blinduara, tanke e armë tjera të rusëve, kanë arritur ushtarët e Volodymyr Zelenskyt t’i shkatërrojnë, transmeton Telegrafi.

E me disa modifikime i kanë shndërruar në dronë kamikazë, që në mënyrë direkte po nguliten në tanket dhe mjetet e tjera të blinduara.

Zyra e presidentit ukrainas publikon videon, që tregon pse lufta në Ukrainë nuk është një konflikt i zakonshëm
Lexo po ashtu Zyra e presidentit ukrainas publikon videon, që tregon pse lufta në Ukrainë nuk është një konflikt i zakonshëm

Një video e publikuar nga ukrainasit, shfaq momentet kur tanket ruse hidhen në erë nga dronët kamikazë, që me raste arrijnë të futen edhe brenda kabinës së shoferit të tankut.

E në disa momente shihen edhe ushtarët rusë nëpër istikame, duke e pësuar me jetë nga këta dronë kamikazë. /Telegrafi/

Në trend Botë

Më shumë
Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Kubanezët luftojnë në anën e rusëve në Ukrainë, u është premtuar shtetësia dhe 5 dollarë në dorë dhe pagë mujore prej 2.545

Evropa
Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Rusia kreu sulmin më të madh me dron në Kiev që nga fillimi i agresionit, ukrainasit pretendojnë se kanë rrëzuar 52 nga 54 fluturaket pa pilot

Evropa
Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po e mashtron Perëndimin

Analistja amerikane: Vuçiq në hapat e Putinit, po e mashtron Perëndimin

Serbia
Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Detektuan nga një distancë praninë ushtarëve rusë pranë Bakhmutit, ushtria e Ukrainës vihet menjëherë në veprim

Evropa
Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Momenti kur ushtari rus i dorëzohet forcave të Ukrainës

Evropa
Votimi pritet të jetë më i shpejtë në balotazh në Turqi

Votimi pritet të jetë më i shpejtë në balotazh në Turqi

Turqia
Kalo në kategori