Hummer i ri duket se po bën revolucion në tregun e makinave. 

Hummer vendosi një risi në makinën e saj.

Bëhet fjalë për të ashtuquajturën “Gaforrja” mënyra e funksionimit të makinës, e cila lëviz diagonalisht dhe të kujton mënyrën e lëvizjes së gaforres, shkruan Caranddrive.

‘CrabWalk’ sjell rrotullimin e rrotave të pasme në të njëjtin kënd me pjesën e përparme, gjë që ndryshon në mënyrë drastike manovrueshmërinë e automjetit, transmeton Telegrafi.

Çdo gjë tjetër me këtë makinë është sekret, por vetëm dihet se kjo makinë ka mbi 1000 kuaj fuqi dhe 15,574 Nm çift rrotulluese, si dhe përshpejtimin në 100 km/orë në më pak se tre sekonda.

Duket joreale për një automjet kaq të madh dhe të rëndë, por ja që këto janë performancat e saj. /Telegrafi/