0Shares

Sot shënohet 14-vjetori i “Eksodit 99”, kur forcat ushtarake, policore e paramilitare serbe, dëbuan masovikisht nga trojet e tyre popullatën shqiptare nga mbarë Kosova, duke ushtruar dhunë çnjerëzore mbi ta.

Manifestimi fillon nga Mitrovica dhe përfundon në mbrëmje në fshatin Xërxë të Rahovecit, transmeton KP.

Pjesëmarrësit do të bëjnë homazhe në varrezat e dëshmorëve në mbarë vendin. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)