LAJMI I FUNDIT:

Shefi i ushtrisë në Indi dhe 12 persona të tjerë humbin jetën pas përplasjes së helikopterit

Shefi i ushtrisë në Indi dhe 12 persona të tjerë humbin jetën pas përplasjes së helikopterit

Forcat ajrore të Indisë thonë se shefi i ushtrisë në vend, gjenerali Bipin Rawat, gruaja e tij dhe 11 të tjerë humbën jetën të mërkurën në një përplasje helikopteri në shtetin jugor të Tamil Nadu.

Reklama

Sipas medieve të huaja, përcjell Telegrafi, në një postim në Twitter thuhej se përplasja e helikopterit “rezultoi në një aksident tragjik”.

Në këtë përplasje një oficer i forcave ajrore, kapiteni i grupit, Varun Sing, mbijetoi dhe po trajtohet në një spital ushtarak.

Transmetuesi publik Prasar Bharati tha se helikopteri Mi-17V5 ishte duke u nisur nga një bazë e forcave ajrore për në kolegjin e shërbimeve të mbrojtjes ushtarake kur u rrëzua pranë qytetit Coonoor, një stacion kodrinor në Tamil Nadu.

Arsyeja e rrëzimit ende nuk është bërë e ditur. /Telegrafi/

Bipin Rawat

Në trend Botë

Më shumë
Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Ukrainasit publikojnë pamje nga droni të qytetit Nova Kakhovka të mbuluar nga uji

Evropa
Stoltenberg: Shpërthimi i digës në Ukrainë tregon brutalitetin e luftës ruse

Stoltenberg: Shpërthimi i digës në Ukrainë tregon brutalitetin e luftës ruse

Evropa
Në lumin Dnipro kishte ndodhur një shkatërrim tjetër i digës, sovjetikët nuk donin t’ua dorëzonin nazistëve – e kishin hedhur në erë

Në lumin Dnipro kishte ndodhur një shkatërrim tjetër i digës, sovjetikët nuk donin t’ua dorëzonin nazistëve – e kishin hedhur në erë

Evropa
Zelensky në takimin urgjent: Terroristët rusë në mes të natës hodhën në erë digën

Zelensky në takimin urgjent: Terroristët rusë në mes të natës hodhën në erë digën

Evropa
Publikohet videoja e fluturimit të parë të formacionit të një fluturake turke pa pilot me aeroplanë tjerë luftarakë

Publikohet videoja e fluturimit të parë të formacionit të një fluturake turke pa pilot me aeroplanë tjerë luftarakë

Turqia
Ukrainasit përgjojnë telefonatat e rusëve, paralajmërojnë se forcat pushtuese planifikojnë shkatërrimin e digave tjera

Ukrainasit përgjojnë telefonatat e rusëve, paralajmërojnë se forcat pushtuese planifikojnë shkatërrimin e digave tjera

Evropa
Kalo në kategori