Autoritetet shëndetësore amerikane kanë publikuar të dhënat e fundit rreth pandemisë.

Shtetet e Bashkuara kanë regjistruar 42,185 infeksione të reja me coronavirus, raporton CNN.

Gjithashtu është bërë e ditur se kanë ndërruar jetë 914 persona, sipas Universitetit Johns Hopkins.

Deri më tani, në SHBA janë infektuar 7,190,230 njerëz duke përfshirë 205,986 viktima.

Ndryshe, në total përfshihen raste nga të 50 shtetet, Distrikti i Kolumbisë dhe territore të tjera të SH.B.A., si dhe raste të riatdhesuara. /Telegrafi/