0Shares

Analisti amerikan Daniel Serwer, në një analizë që i ka bërë platformës serbe për negociata, ka thënë se ata që kanë menduar se Serbia po e zbutë qëndrimin karshi Kosovës dhe Bashkimit Evropian, janë gënjyer dhe zhgënjyer.

Sipas tij, ky plan është një hap gjigant prapa i Serbisë në pozicionin e saj karshi kërkesave të BE-së për shuarjen e strukturave paralel në veri të Kosovës, transmeton RTK.

Ndërsa, autoritete e Kosovës, sipas tij, duhet të përgatiten për një periudhë të gjatë të pretendimeve territoriale të Serbisë mbi Kosovën. /Telegrafi/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)