0Shares

Rreth 20 serbë të veriut kanë bllokuar të premten në mëngjes magjistralen Mitrovicë-Leposaviq tek kryqi në fshatin Rudare të Zveqanit, duke kërkuar në këtë mënyrë lirimin e Slavoljub Jovicit dhe mbrojtjen e tij në liri.

Zëdhënësi i policisë në Mitrovicë, Besim Hoti, ka konfirmuar ngjarjen për Kosovapress.

Ndryshe, Slavoljub Jovic është arrestuar më 31 tetor të këtij viti me dyshimin për tentim vrasje të një ushtari të KFOR-it gjatë trazirave të qershorit në veri, ndërsa po mbahet në burgun e Kralevës. /Kosovapress/

Të Ngjajshme
Shfaq Komentet (0)